Народився  в м. Райт – Сіті, що у штаті Міссурі, в родині  протестантського пастора.  Його батько  займав  державну посаду, а матір Рейнольда  займалася вихованням, навчала правил етикету, правильній манері поведінки, прищеплювала любов  до Бога та навколишнього світу. Ще дитиною  він пізнавав світ, природу, Бога , намагаючись розгадати природний зв’язок  людини та Бога.  У нього виникало безліч запитань, які стосувалися  Бога, природи та світу.

Нібур  вступає  до Елхмертського коледжу, в штаті Іллінойс, потім до Іденської теологічної семінарії в м. Сент – Луісі, штату Міссурі та  Єльського університету.  Обирається пастором  церкви Євангельського синоду Північної Америки. Він прроходить служіння у Бетельській  євангельській  церкві м. Детройт, що в штаті Мічиган, в якій  перебуває  до 1928 року. У цьому ж році стає професором  християнської  етики і в тому числі й філософії релігії в Об’єднаній  теологічній семінарії у м. Нью – Йорку.

З 1956 року по 1960 роки до моменту своєї відставки, займав посаду віце – президента в теологічній семінарії.  Наслідки соціальної індустріалізації  та широке поширення  конвеєрного виробництва  примусили Нібура  шукати  більш  глибоке біблійне  та раціоналістичне розуміння  ролі самої християнської віри  у житті сучасної  людини. Після того Нібур приєднується до представників  європейської  діалектичної теології, де підтверджується  істинність  біблійної основи.  Завдяки Біблії, яка сприймається як людський запис  само одкровення  Бога, він  приходить  до  критичного та  плідного  перегляду своїх поглядів на природу та безпосередню участь людини у цій природі.

Рейнольд Нібур  написав багато праць, які стали дуже популярними в США та не тільки, вони заслуговують найбільшого приділення уваги, глибоко вивчення  та дослідження. Життя протестантського теолога обірвалося  1 червня 1971 року. Рейнольда Нібура було вшановано та поховано  на кладовищі в місті Стокбрідж, у штаті Массачусетс.

Стрикалюк Богдан – магістр релігієзнавства