«Я, не прагну до просвітління, я прагну до щастя».

Роки життя: 22 травня  1917 р. – 27 вересня  2009 р.

Відомий індійський гуру, послідовник вчення адвайта – веданту (не подвійності).

Рамеш Балсекар, був освідчений,  і мав прекрасні організаторські якості. Закінчивши, школу економіки в Лондоні, він до 60 років служив в одному банку, закінчивши кар’єру на посаді директора «Банку Індії». Був одружений і мав трьох дітей. Автор багатьох книг. Балсекар перекладав на англійську мову, бесіди з його вчителем, прославленим Шрі Несаргадатти Махараджа. За допомогою цих перекладів весь світ дізнався про те, яким був цей чоловік, про його вчення  і погляди.

З дитинства, Рамеш Балсекар вивчав адвайта – веданту. Це філософське вчення про НЕ подвійності: «Абсолют реальний, світ не реальний, я і Абсолют, одне, і теж», це основна ідея адвайти. Балсекар, писав і говорив про ілюзії та помилкове сприйняття людиною, власного життя, і усвідомлення  себе в світі як одиницю. Інакше кажучи, існує зумовленість шляху кожного, і немає вільного вибору і свободи волі. Тому що, всі діяння виходять від Абсолюту. Життя людини просто тече своєю чергою, і якщо в ній відбуваються ті чи інші події, то це відбувається тільки через прийняті нею (людиною) рішення.

До смерті свого вчителя, Рамеш Балсекар був лише його перекладачем  англійської мови, допомагаючи в роботі з іноземними шукачами. Основна його заслуга, як вчителя в тому, що після смерті гуру Несаргадатті Махараджа, він став вести бесіди і виступати з лекціями, подаючи інформацію простою і зрозумілою всім мовою, без містичного і метафізичного нальоту. Чим і заслужив світове визнання. Його утворення, життєвий досвід, почуття гумору і духовна практика, дали можливість цінної інформації, знайти західних послідовників.

Іван Гудзенко