Індуїзм, Історія релігій, Релігійні свята        09 Травня 2016        544         Прокоментуй!

Ракхі Пурніма

rakhi2В Індії це свято присвячують морському богу Варуну. За традицією місцеві жителі збираються поблизу водойм, влаштовують ярмарки та гучні концерти. Ракхі Пурніма припадає на ніч повного місяця Пурніма. В цю ніч віруючі поводять символічне обмивання в місцевих річка та водоймах. На території Індії центром свята завжди є океанське узбережжя, яке готинно приймає всіх бажаючих уважити Бога Варуна. Щоб догодити морському покровителю учасники свята кидають в море кокосові оріхи.Для жителів Індії плід кокоса є релігійним символом. На зворотньому боці горіха є три точки, якими плід кріпиться до дальми. Відповідно до трактувань індусів – це символ тривкого Шиви, тому в народі це свято називають Нара пурніма.

В день свята місцеві жителі вирушають в храм з кокосовим горіхом. В храмі вони розбивають свою нішу, це є хорошим початком для нових справ та здійснення задуманого. На теренах Індії це свято найбільше пошановують в Північній частині країни, а особливо верховній касті брахманів. В цей день, її учасники здійснюють символічний обряд упакарман.

Він передбачає знімання старого священного шнура та зав’язування нового. В день Ракхі Пурніма сестри кріплять на зап’ястях своїх братів амулет Ракхи. Під час ритуалу брати обіцяють захищати та любити своїх сестер, а жінки бажають мужності та благополуччя своїм чоловікам. Закінчується ритуал взаємним обміном подарунками та пригощанням солодощами.

Ракхі Пурнімо належить до одного з 74 святкових днів Індії. Згідно з місцевими законами, з нагоди свята цей день оголошено вихідним, тому робота в державних установи не здійснюється.

 Іван Гу

  Метки:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Рубрики
Ми у Facebook