rakhi2В Індії це свято присвячують морському богу Варуну. За традицією місцеві жителі збираються поблизу водойм, влаштовують ярмарки та гучні концерти. Ракхі Пурніма припадає на ніч повного місяця Пурніма. В цю ніч віруючі поводять символічне обмивання в місцевих річка та водоймах. На території Індії центром свята завжди є океанське узбережжя, яке готинно приймає всіх бажаючих уважити Бога Варуна. Щоб догодити морському покровителю учасники свята кидають в море кокосові оріхи.Для жителів Індії плід кокоса є релігійним символом. На зворотньому боці горіха є три точки, якими плід кріпиться до дальми. Відповідно до трактувань індусів – це символ тривкого Шиви, тому в народі це свято називають Нара пурніма.

В день свята місцеві жителі вирушають в храм з кокосовим горіхом. В храмі вони розбивають свою нішу, це є хорошим початком для нових справ та здійснення задуманого. На теренах Індії це свято найбільше пошановують в Північній частині країни, а особливо верховній касті брахманів. В цей день, її учасники здійснюють символічний обряд упакарман.

Він передбачає знімання старого священного шнура та зав’язування нового. В день Ракхі Пурніма сестри кріплять на зап’ястях своїх братів амулет Ракхи. Під час ритуалу брати обіцяють захищати та любити своїх сестер, а жінки бажають мужності та благополуччя своїм чоловікам. Закінчується ритуал взаємним обміном подарунками та пригощанням солодощами.

Ракхі Пурнімо належить до одного з 74 святкових днів Індії. Згідно з місцевими законами, з нагоди свята цей день оголошено вихідним, тому робота в державних установи не здійснюється.

 Іван Гу