Історія релігійПророки

Пророк Огія

Огія – пророк із дванадцяти малих пророків, зазначених в Біблії.

Народився у місті Вавилоні в сім’ї священика. Походив з коліна Левія. В юнацькі роки прибув до міста Єрусалим. Час пророчого служіння Огії – перша половина VI століття до нашої ери.

Стає свідком важливої події: відновлення Єрусалимського храму. Спочатку було видно запал юдеїв, а потім поступове згасання, оскільки потрібно було будувати нові будинки. Пророк Огія стверджував, що проблема полягає не в жебрацтві, а в самих юдеях, які не дбайливо віднеслися до дому Господнього.

Пророк Огія

Він звернувся до них і сказав, що цей храм перевершить Соломонів, оскільки у ньому з’явиться Месія- Христос. Як вже відомо, сучасником пророка Захарії став Огія.  Давня християнська  церква не зберегла стійкого погляду стосовно самої ж  особистості Огії. Підтверджується факт пророчої місії разом з пророком Захарією, котра зайняла тридцять шість років. Пророцтва його стосувалися швидкого повернення юдейського народу з вавилонського полону і майбутнього явлення Ісуса Христа.

Вперше звершує хвалебний спів на прославлення імені Господнього «Алілуя» (у перекладі з івриту – хвала Богу). Щодо самого пророка Огії  висловлюються отці церкви. Так наприклад  блаженний Августин Аврелій переконує в тому, що Огія із Захарією виконували пророче служіння у Вавилоні, а згідно свідчень блаженного Ієроніма Стридонтського та святителя Кирила Олександрійського, Оріген зі своїми адептами вважали, що пророк Огія – це не людина, а Ангел, якого послав Господь проповідувати.

Свідчень щодо життя  а діяльності пророка Біблією не збережено. За біблійними свідченнями  служіння тривало декілька місяців. Згідно інших досліджень Огієву проповідь відносять на другий рік царювання Дарія, датується  приблизно 520 роком до нашої ери.

Епіфаній Дорофей згадує  момент співу пророком «Алилуя», безпосередньо поєднуючи його з надписами у книзі Псалмів. Інтересний той факт, що в написах псалмів фігурують два імені Огій та Захарія. Їм приписують за Септуагінтою 87, 145,147,148 – й псалом, у перекладі Вульгати ці псалми розміщені у такій послідовності: 11, 145,146, а в сирійському Пешіто – 125, 126 псалми.

Пророк Огія помер і похований у місті Єрусалим, неподалік від гробниць померлих священиків.

Пегас

 

Яка твоя реакція?

Радість
0
Щастя
0
Любов
0
Не завдоволений
0
Тупо
0

Интересно почитать:

Также в категории:Історія релігій