У психології особистість це – насамперед людина, яка є рушійною силою розвитку суспільства  При своєму народженні людина стає членом світового соціуму, та отримує назву індивід на відміну від тварин яких іменують особами. Чому ж саме індивід, а не особина ? Відповідь проста, адже особина це – жива істота, котра не наділена емоціями, живе природними інстинктами.

Індивід це – найперше людський організм який наділений індивідуальність, духовністю, особистістю. Варто також зауважити, що людина як індивід народжується, але протягом свого життя проходить етапи становлення індивідуальності.   Такими чином з становленням індивідуальності людина автоматично починає наділяти себе особистістю. Особистість це – найперше соціалізований індивід котрий втілює в собі соціальні властивості. По – друге особистість має власну життєву позицію, яка часто може відрізняти її від близького оточення Про третє особистість має своє власне бачення поняття «Я».

Часто поняття особистість, індивідуальність поєднує, але насправді ці поняття не є тотожними в відрізняються по своїй сутті . Для того, щоб краще зрозуміти відмінність індивідуальності та особистості потрібно навести приклад. Отож, їде по вулиці молодий хлопець  і бачить, що двоє чоловіків намагаються обікрасти стареньку бабусю, у своїй індивідуальності хлопець смілий та рішучий, але поки він не захистить бабусю від хуліганів він не стане повноцінною особистістю. Молодий юнак захистив бабусю від хуліганів і отримав не тільки особистість але проявив і індивідуальність. Отож, індивідуальність це невід’ємна частина поняття особистість . Тому, щоб стати особистістю потрібно пройти цілу низку етапів розвитку своєї індивідуальності та душевності.

І.Б