Будинок Гольбаха, крім філософів та науковців відвідували ще енциклопедисти. Ці зустрічі ставали дедалі частішими. Його відвідували такі мислителі як Дідро, Д’Аламбер, Гельвецій, Ж.-Ж. Руссо, а постійними гістьми стали : англійські філософи та науковці такі як Адам Сміт, Девід Юм, Гіббон.
Він вважається автором багатьох атеїстичних праць, у яких полюбляв висміювати та критикувати релігію, в тому числі і служителів релігійного культу. Його твори були направлені проти Католицької церкви.
Написав цілу низку відомих праць: «Розкрите християнство» (1761р.), «Кишенькове богослов’я» (1766 р.), «Священна зараза» (1768 р.), «Листи до Євгенії» (1768), «Галерея святих» (1770 р.), «Здоровий глузд»(1772 р.).
Найбільшої слави приніс Гольбаху його твір під назвою «Система природи, або про закони світу фізичного та світу духовного» (1770 р.), який виявив неабиякий спротив Католицької церкви. Ця книга піддалася осудженню паризьким парламентом та була спалена разом з іншими атеїстичними творами Гольбаха, які викликали підозру зі сторони католицького духовенства.
Твір увійшов до індексу заборонених книг Католицької церкви, автора книги чомусь не переслідували. Гольбаху вдалося уникнути тюремного ув’язнення і можливої смерті. Але його твори носили анонімний характер, під різними псевдонімами видавалися за межами Франції.
21 червня 1789 року у місті Едельсхаймі серце філософа зупинилося.
Стрикалюк Богдан, магістр релігієзнавства