Історія релігійСикхізм

Основні моральні принципи сикхізму

Сикхізм базується на таких основних поняттях: правда, рівність, свобода і справедливість. В кожній людині, всередині, живе Бог. Головним завданням сикхів є, під час медитацій почути його всередині себе. За правилами даної релігії можна бути вільним у виборі, захищати свою думку, але не можна нав’язувати його іншим.

Заборонено будь-який прояв маніпуляції. Страшна гріховна справа — маніпулювати іншими і примушувати когось. Це самі негативні прояви егоїзму.

Будь-хто може розвиватися в духовному плані. У всіх сикхів доброзичливе ставлення до інших людей. Незважаючи на те, яка у людини віра, рід, каста, кожного необхідно поважати і ставитися по-братськи.

Основні моральні принципи сикхізму

Основні п’ять гріхів: самолюбство, хтивість, лють, скупість, покора чужій волі. Головні позитивні якості: любов, лагідність, чесність, співчуття, помірність. Форми звернення до Бога: медитація, жива позиція і робота для блага інших. Виявляти любов необхідно в будь-яких своїх починаннях і діях, включаючи самі звичайні і прості речі — в цьому полягає суть Бога.

У сикхізмі немає того, хто змушує робити добрі справи, немає того, хто веде облік скоєних хороших справ, немає того, хто веде до цнотливості, до покаяння. Позитивні помисли з’являються природним чином, вони дані Богом. Кожен є вільним у прояві своєї волі. Навколишній світ створений Богом зі своїми правилами — і кожен вирішує самостійно дотримуватися їх чи ні. Це можна порівняти з рибою, яка направляється за течією або проти неї.  Вона не здатна вибратися з річки, також як і людина не здатна піти від Божої волі. Течії  порівняно з природними законами, які створив Бог, а як взаємодіяти з ними вирішує кожна людина самостійно.

Сикхізм відкидає різні пости і звичаї. Вони  негативно ставиться до самокатування, самітництва і зречення. Релігія не визнає поклоніння богам і богиням, статуям і ідолам. Лише єдиний Бог, який не має форми, повинен бути прославлений.

Той, хто удосконалює почуття любові і віри, відкриває вихід власним істинним цілям. Ні священні писання, ні формальні навички не врятують в ситуації, коли необхідно діяти швидко.

Під час молитов сикхи молять собі долі, такою, яка є у собаки, що має господаря. Він виявляє до неї турботу і йому необхідно служити.

Іван Гудзенко

Яка твоя реакція?

Радість
0
Щастя
0
Любов
0
Не завдоволений
0
Тупо
0

Интересно почитать:

Также в категории:Історія релігій

Історія релігій

Чен Тао

Чень Тао, або «Справжній Шлях», є унікальною новою релігійною течією, заснованою Хон Мін Чен у ...