Психологія

Найпоширеніші помилки у відносинах

Іноді мало просто завести відносини, знайшовши потрібну людину, пообіцявши одне одному любов до кінця своїх днів. Немало важливо також розуміти, що відносини — це робота, де місце помилок, на які потрібно звертати увагу, розуміти їх та вміти виправляти.

Сумнів — перший крок неміцності відносин

Найпоширеніші помилки у відносинах

Досвід минулих відносин може навіювати помилкові страхи.  Отже всякі дрібниці у поведінці з боку партнера здаються причинами його відстороненості та втрати почуттів. Безумовно, не варто заплющувати очі на очевидні проблеми, варто їх тверезо приймати та виважено вирішувати, обговорюючи питання, що турбують. Крім цього відзначати для себе помилкові тривоги і вміти їх викорінювати — корисна навичка для будівництва міцного кохання.

Прочиняти двері особистого життя своїм друзям та іншим близьким людям

«З боку видніше» — не завжди правильний спосіб мислення. Враховуючи, що кожен із нас має власні уявлення про стосунки та суб’єктивну думку, то компетентні поради зможе дати лише професійний психолог. Особливо це стосується тих випадків, коли на емоціях партнери розповідають один про одного своїм знайомим, а після остигання цих негативних почуттів та об’єктивного погляду на картину можна пошкодувати про сказане. Тому лише двоє здатні зрозуміти одне одного правильно, вирішити проблему та врахувати свої помилки, без втручання третіх осіб.

Усуватися та проявляти пасивну агресію

Розбіжності провокують конфлікт, за якого виникають негативні емоції — і це нормально. У таких випадках обидва партнери можуть почати уникати проблеми і піддаватися почуттям, що наринули, зароджуючи нові конфлікти. Але це докорінно неправильно. Зупинитися, заспокоїтися, і спокійно поговорити про проблему і її можливі рішення — здається складним, але є єдино правильним підходом. Напрацьовується він з часом та практикою.

Ідеалізувати партнера, впритул не помічаючи його недоліки

Кожна особистість має як свої переваги, і недоліки. Через це всі ми є унікальними і неповторними. І це абсолютно нормально для обох партнерів у парі. Інша річ — не сприймати ці недоліки і навіть відкидати очевидне. Важливо бачити цілу картину свого партнера та своє поєднання з нею. Хибні переконання та ідеалізація не призводять до хорошого через можливі розчарування. Ніхто не скасовував роботу над недоліками, але й позбутися їх абсолютно неможливо — важливе розуміння в житті кожної пари.

Уникати особистих проблем партнера

Міжособистісні проблеми пари це завдання обох партнерів у відносинах. Але, крім них, на душевний стан кожного впливають і їхні особисті проблеми. Це не означає, що кожен повинен справлятися з ними поодинці, і тим більше відчувати байдужість у важкі періоди. Але й підтримка у складних ситуаціях – це не обов’язково тотальний оптимізм. Кохання та сприятливий клімат у відносинах підтримується за допомогою співпереживання та впевненості в тому, що разом все обов’язково буде добре.

Взаємини не складаються лише зі світлих моментів, і це нормально, оскільки таким чином люблячі стають тільки ближчими, долаючи перипетії та виносячи з цього урок.

Іван Гудзенко

Яка твоя реакція?

Радість
0
Щастя
0
Любов
0
Не завдоволений
0
Тупо
0

Интересно почитать:

Также в категории:Психологія