БогиІсторія релігій

Мінерва—римська богиня мудрості

Мінерва, (для греків — Афіна) дочка Юпітера і його першої дружини Метид, була римською богинею мудрості, поезії і медицини і покровителем ремісників. Легенда свідчить, що Юпітер з’їв Метиду, як тільки вона завагітніла, оскільки було передбачено, що, якщо у нього буде син, він перевершить його по силі і мудрості. Незважаючи на це, коли настав момент пологів, Юпітер попросив бога Вулкана розділити голову надвоє, з якої вийшла Мінерва, озброєна шоломом, щитом і жезлом.

Мінерва—римська богиня мудрості

Як богиня війни, її первісна особистість, Мінерва бореться за захист справедливої ​​справи, а не як Марс, в руйнівних цілях. Тому вона пізніше стала богинею умиротворення, хоча її головна роль — богиня мудрості. Характер Богині повинен бути пов’язаний з ідеалізацією спартанських жінок з високим соціальним статусом: вони повинні бути спортивними, бойовими, сильними і мудрими. Її також шанували як богиню медицини з прізвищем «Медика». Доброзичлива фігура і носій цивілізацій, як Аполлон, вона була як Діана, незаймана, хоча не бракувало женихів, включаючи Вулкана. Разом з Юноною і Юпітером вона утворила тріаду Капітолію. На додаток до камери в Капітолійському святилищі, Мінерва володіла безліччю інших храмів в Римі: один на Авентіно, каплиця на Селіо. Сова і оливкове дерево (символи миру, мудрості) священні для неї.

В іконографії епохи Відродження Мінерва символізує споглядальне життя, розсудливість, мудрість і, отже, є міфографічним еквівалентом мистецтва і науки. Так багато якостей, які були приписані їй. Богиня мудрості, науки, медицини, мистецтва і будь-якої діяльності, пов’язаної з інтелектом; вона могла рятувати героїв, захищати дітей, і навіть кидати блискавки. Згідно міфології вона їла амброзію і нектар.

Іван Гудзенко

Яка твоя реакція?

Радість
3
Щастя
3
Любов
3
Не завдоволений
1
Тупо
1

Интересно почитать:

Также в категории:Боги

img-10 Боги

Бог Велес

Велес – один із богів пантеону у слов’янській міфології. Про нього у «Повісті минулих літ» ...