Історія релігійМифология

Міфологія майя – пантеон богів, ритуали.

Міфологія майя — унікальний симбіоз релігійних вірувань і практичних знань, накопичених предками. Перш за все племена вірили в циклічність подій, тобто їх багаторазове повторення.

На думку майя, життєвий цикл Всесвіту рівномірно поділений на п’ять ер, чия тривалість визначається п’ятьма тисячами років, які, в свою чергу, ділилися на менші періоди — бактуни. Релігійний календар припускав, що світ був створений в 3114 до н.е. і  мав би бути зруйнований в 2012 році.

При цьому створений Всесвіт був з порожнечі, завдяки двом богам: Гугумацу (Кукулькану) і Тілі (Кетцалькоатля). Вони керували іншим божеством – Хураканом.

Згідно з легендою майя, створити людський рід могутнім створіннями вдалося далеко не відразу. Створені ними спочатку представники тваринного світу, не могли правильно поклонятися богам, і були вигнані в ліс. А спроби втілити людини в глині ​​або дереві виявилися невдалими. Люди, були створені з м’яса, люди вийшли дуже лютими і були знищені страшним потім. Зрештою, боги виліпили людей з маїсу (кукурудзи) і залишилися задоволені результатом.

Міфологія майя  – пантеон богів, ритуали.

Будова світу, на думку племен майя, виражалося в трьох іпостасях: земний, підземний і небесного. Небо, де проживали божественні істоти, мало тринадцять різних рівнів, а підземне царство, іменоване інакше — Шібалба, де проживали боги смерті, — дев’ять.

Сама Земля представлялася древнім племенам плоскою. У центрі неї розташовувалося древо світу — вісь, що проходить через всі небесні шари. На кожному з чотирьох кінців Землі також виростали дерева різних квітів. Допитливі по відношенню до навколишні світу майя, висловлювали свої уявлення про нього в безлічі божественних образів, деякі з яких поставали з ликами тварин. Як і інші стародавні племена, майя почитали божественні сутності, справно приносячи підношення і людські жертви.

Олексій Д

Яка твоя реакція?

Радість
1
Щастя
1
Любов
1
Не завдоволений
0
Тупо
0

Интересно почитать:

Также в категории:Історія релігій