Фалес та інший видатний ранній математик Піфагор, найбільш відомий своєю теоремою Піфагора розглядали математику як засіб для осягнення істини, підносячи її з рівня простого прагматичного інструменту до основи для розуміння. Жодного із творів Фалеса не збереглося, але його вважають першим математиком Греції за введення геометрії та, здається, за те, як він її застосував. Піфагор, можливо, один із його учнів, зробив математику центральною частиною своєї філософії, яка, серед іншого, захищала реінкарнацію через віру в те, що душа, як і числа, вічна і повертається після смерті в інших і ще інших формах.
Серед учнів Піфагора був Гіппас з Метапонта, якому приписують відкриття ірраціональних чисел, і його робота була далі розвинена Феодором Кіренським. Інший піфагореєць, Філолай з Кротона розробив піроцентричну модель Всесвіту і був учителем великого математика Архіта з Тарента. Архіт, у свою чергу, був учителем Евдокса Кнідського, також відомого як блискучий математик і астроном.
Ці математики вплинули на роботи Платона і Арістотеля чиї філософії були засновані на математиці, особливо геометрії. Евклід започаткував геометрію своїми знаменитими елементами і відомий як «батько геометрії». Найвідомішим грецьким математиком є винахідник та інженер Архімед із Сіракуз але інші видатні особи включають: Ератосфена, Аполлонія з Перги, Аристарха з Самосу, Менелая Александрійського і Клавдія Птолемея. Ці мислителі заклали фундамент, який далі розвинули пізніші математики, зберігши та вдосконалюючи їхні роботи, що дозволило математичне просування в сучасну епоху.
Іван Гудзенко