Математична логіка є однією із форм логіки  з використанням математичних методів. Її відносять до формальної логіки, котру започаткував ще в античні часи Арістотель.

Перше ніж перейти до цієї концепції, спробуємо зрозуміти насамперед передісторію формування математичної логіки як науки.  Можливо перша спроба її доведення була здійснена в ХІХ столітті науковцем Джорджом Булем. Буль займався розроблянням алгебри логіки.

Алгебра логіки являє собою логіко-математичну мову. Вперше вона була запропонована ним як система математичної логіки.  Подальший свій розвиток математична логіка завдячує Готлобу Фреге. Значущим внеском цього науковця стало введення понять – предикат і квантори  в логіко-математичній мові та теорії смислу, що досить чітко продемонстровано в наукових працях. Стало можливим застосування логіко-математичних мов в основах такої науки як математика. А для того, щоб її пояснити більш чітко, науковцем Джузеппе Пеано було викладено цілі розділи  але на мові математичної логіки  та зроблено аксіоматизацію арифметики.

Спроби Фреге з Расселлом щодо того щоб звести математику до логіки не увінчалися успіхом, проте привели  до створення логічного апарату, що унеможливлювало б  математичну логіку  як розділ математики. Межа ХІХ-ХХ століть характеризується парадоксами навколо понять теорії  множин Кантора з Расселлом. Далі була висунута інтуїціоністська програма Брауера, в якій слідує відмова від актуальної нескінченості та логічного закону з допущеним в математиці  конструктивним доведенням.

Пегас

Поделитесь эмоциями

Супер статья
0
Я доволен
0
Любовь
0
Так себе
0
Глупо
0

Интересно почитать:

Релігія

Антропософія

Антропософія  — релігійно-філософська система заснована на основі , що людський інтелект має здатність контактувати з ...

Написать комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.