Головним вченням школи став Серединний Шлях, що лежить в основі буддизму. Концепція даного філософського вчення, полягала в розповсюдженні буддійських ідей, в основу яких лягли сутри під назвою «Праджня — параміта», що означає вдосконалення мудрості. Теж одним із головних завдань вчителів школи, був доказ першості мадхьямики, а також підтвердження бездоганності релігійної концепції серед інших індійських релігій.
Основна суть вчення — дотримання релігійного способу життя, взаємообумовлених розвитку подій. Вчення мадхьяміки говорить, що все в житті відносне і ілюзорно, а справжня істина — незбагненна.
У VIII столітті, вчення школи мадхьміки поширюються в Гімалаях і Тибеті.
Мадхьяміка — школа, яка існує, і до цього дня. В якості навчального посібника, буддистами використовуються переклади мислителів, а також різні філософські твори. Всі тексти школи, призначалися не тільки для індивідуального вивчення, але, а також для проповідування. На думку буддійських ченців, послідовники мадхьяміки були позбавлені помилкової філософії і помилкових ідей. Протягом довгого часу саме школа мадхьяміки впливала, на формування різних індійських шкіл інших напрямків. Саме школа мадхьяміки внесла неоціненний вклад у розвиток живопису і інших мистецтв, різних народів світу.
Іван Гудзенко