Локі є найзагадковішим персонажем скандинавської міфології. Швидше за все, він був дуже давнім богом, який з’явився задовго до ванів і асів. Не виключено і те, що йому, як богу вогню поклонялися люди кам’яного віку. Ось чому, цей початковий і милостивий Локі, швидше за все, належить до класу велетнів. У скандинавських міфах збереглися свідоцтва про це. Вважали, що його батьками були велетні Форбауті і Лаувея.

Трохи пізніше Локі набуває безліч негативних якостей. Така ж доля спіткає і багатьох велетнів, які були представниками старших поколінь богів Півночі. Локі був безпосередньо пов’язаний ще з двома стихійними божествами: Хлером і повітряним велетнем – Карі. Хлера пов’язують з водою, так як він ототожнювався з велетнем Егіром, який володів морською стихією і був одружений на Ран – морській  велетці. Ці всі персонажі відносяться до дуже давнього шару традицій Півночі.

Підступністю і жорстокістю Локі наділили наступні покоління народів Півночі.

На початку Локі вважали лише духом життя і втіленням домашнього вогнища і затишку. Ще, будучи тільки богом, він починав поєднувати в собі риси і демона, і бога, і, врешті-решт, люди починають його сприймати і ненавидіти так само, як і Люцифера в Середні століття, який був джерелом наклепу й обману і владикою брехні серед асів.

І дійсно, Локі був каталізатором і трикстером змін, але, як вважають багато хто, його негативні властивості ні що інше, як християнське нашарування. Обтяжуючи Одіна атрибутами Яхве і в якийсь північний еквівалент “Ісуса скорботного” перетворивши Бальдра, християни вважали, що ще їм необхідний і «диявол», і обрали на цю роль підступного Локі.

Якщо уважно вивчати міфи, то можна виявити і ряд позитивних рис у характері Локі. Наприклад, в Свартальвхеймі його пригоди, з яких він повернувся з чудовими дарами – чарівним кораблем для Фрейра, списом для Одіна і молотом для Тора. І це гідно всіляких похвал, адже Локі міг собі привласнити ці всі магічні предмети, а він їх роздав асам.  Він є каталізатором, що викликає зміни, але не схильний до їх впливу.

Бог Локі був батьком трьох чудовиськ: Хеля, Ермунганда і Фенрира. А з іншого боку, він народив Слейпнірі – чудового жеребця Одіна і єдиного на світі коня, який міг  подорожувати  між усіма з дев’яти світів. І, між іншим, народжуючи Слейпнірі, Локі прийняв образ кобили, так що він доводиться йому матір’ю, а не батьком.

Стихія цього Бога – це неприборканий і бурхливий вогонь. Його кольором є яскраво-червоний. Локі, в сучасних поняттях, називають уособленням ядерної енергії, а в психологічному плані цей Бог – незрілий, руйнівний і імпульсивний аспект людської природи. Як розповідається в міфах, колись Одін і Локі між собою уклали клятву побратимства, так що деякі люди визначають Локі, як «тіньову сторону» Бога Одіна. Ці обидва Бога завжди вважалися непередбачуваними і підступними.

Ольга Степаненко