Історія релігій

Культ Бекону

КУЛЬТ БЕКОНУ

[Слався, Бекон!]

Культ Бекону

Релігія: беконізм (англ. Baconism)

Конфесія: Об’єднана церква Бекону (англ. United Church of Bacon, UCB).

Засновник та лідер: Джон Уайтсайд (англ. John Whiteside).

Божество: Бекон [пародійне].

Писання: 8 заповідей Бекона (англ. 8 Bacon Commandments).

Світогляд: секуляризм; атеїзм; скептицизм.

Країна поширення: США [загалом].

Рік виникнення: 2012.

Офіційний сайт: unitedchurchofbacon.org.

Логотип:

Культ Бекону

Попри те, що європейські народи вже, яке десятиліття живуть у світську епоху, релігійні організації таки мають переваги. Зокрема, конфесії звільнені від податків, а також можуть мати комунальні пільги та певну участь в освіті. Вільнодумці, хоч і в основному за свободу віросповідання, одначе виступають проти таких привілеїв. Найбільш радикальними в даному плані виявилася організація, із абсурдною назвою «Об’єднана церква Бекону». Серед її завдань можна знайти наступне: боротьба із дискримінацією невіруючих, проведення нерелігійних шлюбів (безплатно), остаточне розділення держави та релігії, а також збір благодійних коштів.

Як концепція, організація з’явилася у Лас-Вегасі (штат Невада), де і досі в них найбільша поширеність. В 2010 році ведучий програми «Пенова недільна школа» (англ. Penn’s Sunday School) – Пен Жилет – запропонував офіційно зареєструвати церкву із кумедною назвою та вимагати для неї таки ж прав, як і для інших конфесій. Оформлення, як активної організації, відбулося у 2012 році. Засновник стверджує, що причиною тому стала бездіяльність поліції та влади Лас-Вегаса у питанні незаконного паркування прихожан місцевої каплиці «Голгофа». Зокрема, Джон Уайтсайд довгий час повідомляв про дане правопорушення поліції, але ті не реагували. Як результат, достатньо швидко набралось 4 000 адептів, які через пару років переросли у цілих 12 000. Наразі, якщо вірити заявам організації, у 2019 році кількість їх адептів перевищила 25 000.

Їх штаб-квартира має назву «Неватікан». Даним терміном вони позначають будь-яку точку світу, коли організація відправляє нерелігійний обряд.

Джон Уайтсайд самопроголосив себе «пророком бекону». Послідовники називають його «ідейним лідером», або і просто «генеральний веселун». Також, «пророками бекону» є Хізер Хендерсон та Емері Емері, а Кевін Брін носить титул «міжгалактичного володаря». Нижче по ієрархії йдуть верховна жриця, міністри, гуру, імами, рабини, шамани та інші релігійні посади. Отже, маємо пародійні посади мало не всіх релігійних напрямів, починаючи від авраамічних вірувань, і закінчуючи політеїзмом.

Хоч багатьом здається, що США – вільнодумна країна розпущеності, але це не зовсім так. Варто нагадати, що у відсотковому та кількісному відношенні, штати – лідер по релігійності серед високорозвинутих держав світу. У ряді штатів, які мають промовисту назву «біблійний пояс», закони мають співзвучність протестантським постулатам. Зокрема, у восьми штатах атеїсти не можуть займати посади, по причині відмови від визнання Бога чи «Верховної Сутності», а у Флориді не мають право балотуватися. Тому серед планів у організації є ідея побудувати перший на території США музей атеїзму, а згодом на його базі Національний центр атеїстичного товариства.  Отже, «церква» виступає проти дискримінації американських атеїстів. Засновник стверджує, що нова релігія буде відстоювати права атеїстів, що би вони перестали сприйматися суспільством, як «не такі, як всі».

Тепер перейдемо до їх «божества». Головний їх постулат, так і говорить: «Наш Бог – Бекон, і він існує». «Ми вибрали смішну назву – «бекон», що би показати, як неправильно для суспільства ситуація, коли релігію поважають і безсумнівно дають її особливі привілеї». Також, засновник зазначає: «Католики їдять священні фавлі, які, нібито, є тілом Христовим. На відміну від їх невидимого Бога, наш Бекон справді реальний». Так ми бачимо відсилання на християнську євхаристію. Назва «бекон» грає не тільки виключно пародійну роль. Організація бере активну участь у беконових фестивалях по всьому світу.

Коротко почитаємо їх заповіді.

  1. Будьте скептичні.

Наша релігія – сумніватися в релігії. Продовжуйте вчитися, прийміть науковий консенсус, сприяйте поширенню науки та здорового глузду.

  1. Поважайте межі.

Ми підтримуємо розділення держави та церкви. Релігійні аргументи будь-якої одної групи не повинні впливати на рішення влади, які у свою чергу впливають на всіх.

  1. Вважайте атеїзм нормою.

Релігійні люди загалом не кращі за невіруючих. Атеїсти – важлива та зростаюча меншість, і тому заслуговує достойного місця в сім’ях, общинах та суспільстві.

  1. Вважайте релігійність нормою.

Ми виступаємо проти привілеїв релігійних організацій. Вони нічим не кращі за некомерційні світські організації.

  1. Веселитися.

Ми висміюємо всі вірування, навіть власні.

  1. Будьте хорошими.

Просто будьте добрими до людей та поважайте їх межі. Беконісти люблять людей всіх рас, сексуальних орієнтацій, гендерів та переконань. Божественний запах бекону дарований в рівній мірі всім людям.

  1. Будьте щедрі.

Люби ближнього свого, як і вчать багато релігій. МИ пожертв не приймаємо, але пропонуємо список благодійних організацій.

  1. Хваліть бекон.

Бекон – наш Бог, але це наше ласкаве звернення до нього. Ми не вважаємо його духовним, хоч він і має божественний запах. Спочатку Великий Вибух породив простір і час, а згодом появилися жертовні свині та бог бекону. Якщо вам не до вподоби свині, то можете хвалити вегетаріанський бекон, або турецький бекон, або просто любіть його запах. Бекон не ревнивий. Можете мати інших богів, або й і зовсім не мати.

Якщо вірити організації, у США через несплату податків релігійними організаціями щороку недотримується близько 88 мільярдів доларів. Беконісти вважають, що за ці гроші можна було би нагодувати всіх американців і ще залишилося десять мільярдів для житла бездомним. Організація оформлена, як ТОВ (Товариство із обмеженою відповідальністю), а отже виплачують податки. І вони настійливо закликають, що би всі конфесії так само робили. Адже, це і буде остаточне розділення держави та релігії, а також відповідатиме принципу рівності віруючих та невіруючих.

Заслуговує похвали, що беконісти вже зібрали мільйони на СНІД, рак, аутизм, а також допомогли постраждалим від торнадо у Оклахомі.

Матеріал підготовив із відкритих джерел

Дмитрук Андрій

Джерела:

https://kulturologia.ru: Наш Бог - Бекон, ведь он настоящий": новая шуточная религия с тысячами последователей

https://scientifically.info: Церковь Бекона

https://korrespondent.net: Американская Церковь бекона утроила число прихожан за последние три месяца

https://www.segodnya.ua: Церковь" бекона: из шутки атеистов родилась отдельная "религия" 

https://lenta.ru: В бекон мы веруем

Яка твоя реакція?

Радість
1
Щастя
0
Любов
0
Не завдоволений
0
Тупо
0

Интересно почитать:

Также в категории:Історія релігій