Поєднання професійних обов’язків з особистим життям часто виходить за межі наших можливостей. Зрештою, ми або стаємо неефективними на роботі, або нехтуємо близькими. Чи має бути так? Ні. Досить виконати кілька правил, які допоможуть поєднати роботу і сімейне життя.

Кар’єра та особисте життя — дві сторони однієї медалі

У нашому житті тепер практично кожна людина прагне досягти успіху в кар’єрі і, як наслідок, може добре заробляти, нічого не потребувати і жити благополучно. Але успіх у роботі не завжди є основним показником щасливого життя. Деколи гроші не приносять користі в особистому житті, а лише гублять сім’ю. Хоча не завжди робота заважає особистому щастю, адже все індивідуальне. Головне – це зрозуміти для себе, що важливіше, та як далі розпланувати своє життя.

Які якості потрібні для успішної кар’єри

  • Любов до професії. Дуже важливий аспект, без якого найчастіше не можна збудувати хорошу кар’єру. Визначте для себе особисто, що вам подобається робити найбільше. Вибрати роботу по душі можна на сайті Jooble.
  • Відповідальність. Вміння відповідати за свої справи та за себе особисто – дуже важлива риса. Такі працівники зазвичай досягають великих висот.
  • Професіоналізм. Не має значення, чим саме ви займаєтеся. Головне, що ви виконуєте свою справу найкращим чином. Якщо ви професіонал, то для вас немає жодних перешкод у побудові успішної кар’єри.
  • Стійке сприйняття критики. Найчастіше ми ламаємося саме тоді, коли нас лають і з нас сміються. Усвідомте це. І постарайтеся не сприймати близько до серця весь негатив, який вам кажуть. Реагуйте на критику об’єктивно, виправляйтеся та йдіть далі.
  • Відсутність страху. Ніколи не треба боятися, особливо якщо попереду – зміни. Сміливість – це правильний засіб, щоб благополучно просунутися кар’єрними сходами.

Але постає питання. Що ж робити, якщо ви належите до тих людей, для яких важлива і кар’єра, і особисте життя? Як і що тут краще вибрати? Багато хто вважає, що хороша кар’єра недосяжна для людей, які обрали сім’ю, але це не так.

Знайти компроміс: зберегти кар’єру і при цьому не втратити сім’ю

  1. Дотримуйтесь чіткого графіка. Виключіть запізнення на роботу, але не дозволяйте нікому себе затримувати. У обіцяний час повертайтеся додому. Це вбереже вашу родину від конфліктів, близькі вас цінуватимуть за те, що ви виконуєте обіцянки і приходьте додому вчасно.
  2. Не жертвуйте сімейними цінностями. Бувають випадки, коли просування кар’єрними сходами можливе лише тоді, коли ви догодили начальству. Намагайтеся при цьому зберігати свою честь, особливо це стосується жінок. Якщо у вас є кохана людина, і ви її цінуєте та любите, то не йдіть на поводу у шефа. І якщо начальство пропонує «провести одну ніч разом» задля підвищення на посаді, то відмовтеся. Одна груба помилка може зламати життя вам та вашим близьким. Тут треба чітко розуміти, що можна робити, а що робити не можна. Ніколи не жертвуйте своїми цінностями та принципами заради роботи.
  3. Не говоріть вдома про роботу, а у вихідні краще зовсім відключіть телефон. Це дуже гарне правило. Будинок – це особистий простір, куди не можна впускати робочі проблеми. Не дозволяйте начальнику чи колегам дзвонити вам у вихідні, а краще навіть тримайте в такі дні телефон вимкненим. Спочатку вони злитимуться на вас і обурюватимуться, але потім зрозуміють, що чіпати вас небажано, і що вихідні дні для вас – це святе. І домашні таку поведінку оцінять. Адже немає нічого приємнішого, коли рідна та кохана людина повністю з вами і ні на що не відволікається. У вихідні дні ви повинні бути повністю зі своєю сім’єю, тоді ніяка кар’єра не завадить вашому теплому вогнищу.

Насамкінець хочу сказати — вивчайте себе, відкривайте свої справжні цінності і слідуйте їм. При такому підході проблема поєднання кар’єри та особистого життя або не існуватиме, або швидко і легко вирішуватиметься.

 

Поделитесь эмоциями

Супер статья
1
Я доволен
0
Любовь
0
Так себе
0
Глупо
0

Интересно почитать:

Написать комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.