Прославився тим, що проводжав воїнів на небо сходу, там вони втілювалися в зірки. Був богом племені Чичимеків, де шанувався в вигляді тваринного оленя. Чичимеки — це загальна назва напівкочових індіанських племен, вихідців з острова Чічідзіма. Їх визначали, як нецивілізованих дикунів, агресивно налаштованих.
Лінгвіст Дімазу висунув версію походження назви племені по звуку «чи», який був присутній практично у всіх словах. Його видавали вихідці племені, вітаючи один одного і піднімаючи руки. Вони не мали постійних жител, годувалися полюванням, носили трохи одягу. Чичимеків активно чинили опір іноземному вторгненню на свої території. Іспанське вторгнення скоротило їх чисельність, вони не бажали підкорятися загарбникам. Пізніше Камаштлі у ацтеків був пов’язаний з культами шанування Уицилопочтли, Кетцалькоатля. Асоціювали його з Мішкоатль, божеством світанкової зорі.
Мішкоатль або по-іншому Білий хмарний змій, бог зірок, був зображений як чоловік з чорною пов’язкою, що вказує на прах і одягненою на верхню частину обличчя. Він ототожнювався з бурею і грозою, а яскрава блискавка була його гострими стрілами. Також, він міг бути вогненним божеством. Розфарбування тіла у нього білого і червоного кольору. Зброя для полювання, яка представляло стріли разом з луком він тримав в руках. Також, в його руках була ємність для мертвих тварин і спеціальний ніж для вбивств.
Камаштлі жертвували двох чоловік. Спочатку вбивали жінку, вдаривши кілька разів головою об землю, і потім відрубували їй голову. Чоловік демонстрував усім верхню частину тіла, після чого йому вирізали серце. Найімовірніше Камаштлі спочатку шанувався богом полювання, потім богом війни. Цей висновок випливає з володіння ним дротиком, який випускав блискавки, будучи прообразом божественної доблесті воїнів.
Іван Гудзенко