Цигун — оздоровча система сягає корінням глибоко в століття і тісно пов’язана з бойовими мистецтвами, філософією та традиційною китайською медициною.

Щоб зрозуміти суть лікувальної гімнастики Цигун, треба розібратися, що розуміється під словом «енергія». Згідно з китайським світоглядом, людина і весь навколишній світ просякнутий життєвою енергією Ці. Ця енергія завжди повинна знаходитися в балансі, а баланс означає знаходження в гармонії двох елементів Інь і Ян. Наприклад, коли баланс в організмі людини порушується, то він занедужує. Тому першочерговим завданням Цигун є дотримання та збереження цього балансу, а також нарощування життєвої енергії. Недарма в давнину і донині китайські лікарі прописували своїм пацієнтам цю гімнастику поряд із основним лікуванням.

У чому особливість цієї системи?

Насамперед це те, що вона підходить для будь-якої людини, незалежно від віку, статі та стану здоров’я. Початківцю не важко підібрати собі комплекс нескладних вправ. По-друге, для практики потрібно приділяти по 15-20 хвилин вранці та ввечері. У сучасному шаленому ритмі життя це величезний плюс. При щоденних заняттях ви відчуєте покращення загального стану вже через 1-2 місяці.

Під час занять гімнастикою особлива увага приділяється подиху. Потрібно стежити, щоб він був глибоким, спокійним та повним.

Усі вправи виконуються плавно, без напруги. При цьому потрібно намагатися позбавитися суєтних думок і переживань, просто ні про що не думати, а лише зосередитися на виконанні вправ. Цьому приділяється особлива увага, тому що за допомогою уявної концентрації, дихання та плавного виконання вправ відновлюється правильний рух енергії Ці, що сприяє звільненню від хвороб та їх профілактиці.

Систематичні заняття гімнастикою Цигун допомагають у боротьбі зі стресом та тривожністю, сприяють розслабленню всього організму, покращенню постави, нормалізують тиск. Крім того, лікують захворювання суглобів, позбавляють зайвої ваги і підтримують активність і здоров’я у людей похилого віку. Цигун – головний помічник для оздоровлення всього організму та досягнення довголіття.

Ольга Степаненко

Поделитесь эмоциями

Супер статья
0
Я доволен
0
Любовь
0
Так себе
0
Глупо
0

Интересно почитать:

Написать комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.