Історія релігій

Хелловін — історія, традиція, сучасність. (День всіх святих).

Хелловін свято, що відзначається в більшості англомовних країн 31 жовтня. Це один з найдавніших свят, його вік налічує близько чотирьох тисяч років. У нас прийнято вважати, що Хелловін це щось американське, але, звичайно ж, це не так. Цей звичай виник в древніх кельтських племенах, що проживали здебільшого на території сучасної Ірландії і ще кількох країн Європи.

На Хелловін прийнято вбиратися в костюми різної нечисті: привидів, мерців, монстрів і тому подібні. Традиція цього маскараду виникла не просто так і йде з витоків виникнення свята.

Хелловін - історія, традиція, сучасність. (День всіх святих).

Самайн — те, що було до Хелловіна.

Стародавні кельти ділили рік на два сезони — зиму і літо. 31 жовтня було датою зміни літа на зиму. Для кельтів цей день мав містичний сенс. Вважалося, що під час приходу зими світ живих і світ мертвих об’єднуються в одне ціле і душі мерців спускаються на землю.

Живі люди в неймовірному страху перед містичними істотами, надягали на себе шкури вбитих тварин, щоб своїм виглядом налякати темні сили. У спробах задобрити привидів, жителі виносили на вулицю різні ласощі і вбивали домашніх тварин.

Атрибутом Самайна завжди була гарбуз — символ завершення сільськогосподарських робіт. Так само, гарбуз була відлякує світильником для демонів. Стародавні кельти очищали гарбуз від м’якоті, прорізали в ній отвори і клали всередину вогонь, взятий з священного багаття у якого був проведений обряд жертвопринесення. Кельти вважали, що якщо принести такий вогонь в будинок і розпалити їм вогнище, то будинок на всю зиму буде під захистом від злих духів і ні хто в родині не буде хворіти. Самайн проіснував до першого століття до нашої ери. За тим з поширенням християнства язичництво виявилося під суворою забороною. Але традиції цього обряду передавалися в таємниці з покоління в покоління, завдяки чому він не був забутий.

Хелловін і християнство.

Церква одного разу втомившись від боротьби з цим язичницьким святом вирішила придумати йому альтернативу і ввела в календар День всіх святих. Шанувальники Самайна несподівано для церкви скоротили назву нового свята з All Hallows Even на Halloween і стали відзначати його напередодні Дня всіх святих в звичних язичницьких традиціях. Була і друга спроба приборкати язичницьке свято — на 2 листопада було призначено День всіх душ. Самайн знову почали святкуватися, при цьому основні традиції свята залишилися колишніми.

У 19 столітті завдяки еміграції частини європейців в Америку це свято потрапив і туди. В Америці він отримав велику популярність і збагатився новими традиціями, такими як ворожіння, розповідання страшних історій і походи, по домівках зображуючи нечисту силу.

Гарбуз як символ свята, в Америці обросла легендою. Виникла історія про скупих Джека, який був таким скупим і жадібний, що померши, він виторгував у диявола можливість не йти в пекло. Диявол дав Джеку порожню гарбуз і поклав в неї огонь, щоб той міг освітлювати собі дорогу. Гарбуз стала символом неприкаяної душі, яка не може знайти собі місце між світом живих і світом мертвих.

На початку двадцятого століття держава вирішила узаконити Хеллоуїн. Завдяки цьому страхи, пов’язані з ним забулися і залишилися тільки веселі традиції: гарбуз зі свічкою, маскарад, походи в гості і збори солодощів.

Хелловін в нашій країні.

В Україні Хелловін став відомий зовсім недавно. Кількість святкуючих його постійно зростає, незважаючи на негативне ставлення до свята церкви. Ближче до 31 жовтня гарбуз стає найпопулярнішим товаром в магазинах. Найбільшою любов’ю свято користується у молоді. Молоді люди веселяться на дискотеках і в нічних клубах, влаштовують різноманітні конкурси.

На Хелловін будинку прикрашаються різними страшними атрибутами: кров’ю, кістками, примарами із простирадл і т.д. Для дорослих людей така забава хороший спосіб відчути себе знову дитиною і опинитися в чарівному світі.

Іван Гудзенко

Яка твоя реакція?

Радість
0
Щастя
0
Любов
0
Не завдоволений
0
Тупо
0

Интересно почитать:

Также в категории:Історія релігій

img-10 Історія релігій

Бог Серапіс

Серапіс — греко-єгипетський бог періоду Птолемеїв (323-30 рр. до н. е.) Єгипту, розроблений монархом Птолемеєм І Сотером (правління 305-282 рр. до ...