Народився у 1168 році в Німеччині. Є представником німецької поезії – мінезінг. Про нього також чимало дізнаємося.

Відомо, що той був васалом барона фон Ауе з Швабії.  Навчався у церковній школі, дуже добре засвоїв античні та ранньохристиянські твори. Серед античних мислителів вивчав Вергілія, Овідія. У 1197 році приймає безпосередню участь в Хрестовому поході.

Творча діяльність розпочинається з розроблення традиційного мотиву куртуазної поезії як такої, котра поєднується з моралізаторством, сприйнятим духовною літературою. Ліричні твори мають характер любовних, жіночих, хрестових пісень.

У 1180 році виходить віршований твір «Книжечка». У ній чітко продемонстровано  діалог, який відбувається між душею та тілом, адже мова торкається чуттєвої сторони любові, прихильність до бідних жінок, а не багатих дам.

У 1185 році появляється інший твір – роман «Ерек», наступний – «Івейн» у 1202 році, котрі вперше були введені в німецьку літературу як запозичена артуріада Кретьєна де Труа. У романах присутня основна тема: конфлікт в лицарському обов’язку як  подвигу, подружньої любові; рівноваги між шляхетністю лицаря та вірного жіночого серця. Якщо в де Труа видна чуттєва інтонація повісті з переважаючою авторською сентенцією, то в Гартмана – антитеза, гра слів та рим з легким жартом.

Віршована праця «Грегоріус» — античні уявлення про погибельну силу. Так у ній присутні мотиви інцесту, які здійснювалися з незнання.  У «Грегоріусі» погибельна  сила поєднується з ідеєю рятівного покаяння  християнства: віра сильна за долю.

Повість слугувала для написання Манном роману «Вибранця». У 1195 році виходить віршований роман, названий Фон Ауе «Бідним Генріхом» (в основі цієї праці  покладено родовий переказ баронів фон Ауе).

Головним героєм роману Гартмана виступає Генріх фон Ауе. Роман в дечому перегукується з життєвим жанром та утвердженням ідеї Божественного милосердя, що є вищою нагородою за смирення людини. Пізніше цей сюжет буде використано Гауптманом у власній п’єсі.

Менезінгер Гартман фон Ауе помирає у 1210 році.

Пегас

Поделитесь эмоциями

Супер статья
0
Я доволен
0
Любовь
0
Так себе
0
Глупо
0

Интересно почитать:

Написать комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.