Особистість Архіпіїти Кельнського мало відома у сучасному науковому досліджені, оскільки його біографія звужена. Проте ім’я цієї видатної людини  залишилося в аналах історії літератури  середньовічної поезії.

Точну дату  народження Кельнського визначити важко, а тому історики схиляються до думки, що Архіпіїт народився на межі 1225 та 1235 років. Прізвище вказує про місце походження – місто Кельн (Німеччина).  До цих пір не знають справжнього імені автора за документами, ні творів.

Достовірні життєві обставини реконструйовані за свідченнями і повідомлення поета про самого себе. Вірші підтверджують, що Архіпіїт походить від лицарського роду.

Архіпіїт перебував на служінні при кельнському архієпископу Райнальду фон Дасселю та канцлері Фрідріху Барбароссі. Не пропускається повз уваги і факт навчання Архіпіїта в університеті міста Салерно.

Кельнський  є автором творів у віршованій формі (10), які відрізняються за змістом. Але найбільш актуальною залишається «Сповідь» — колосальний і унікальний твір, що є вершиною лірики середньовіччя.

Дана праця наближена до августинівської традиції і зосереджується навколо однієї праці Августина Аврелія «Сповідь». Сама сповідальна традиція пронизується мотивами сатирики та гедонізму, котра характеризується  вагантською поезією.

Смерть поета-ваганта настала у 1165 році.  Після його смерті, було здійснено російський варіант перекладу віршів Архіпіїта Кельнського Румером, Гінзбургом, Гаспаровим.

Пегас

Поделитесь эмоциями

Супер статья
0
Я доволен
0
Любовь
0
Так себе
0
Глупо
0

Интересно почитать:

Написать комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.