Політологія

Функції політології

Політологія  як сучасна  наука  виконує  низку  важливих  функцій, через  які відповідно  стає  конкретною  її роль  та значення  в суспільному житті.

До функцій  політології  відносять:

  • онтологічну;
  • евристичну;
  • методологічну;
  • управлінську;
  • світоглядно-регулятивну;
  • прогностичну.

Онтологічна  функція  є відправною. З її  допомогою  пізнаються  і пояснюються   політичні  явища  і процеси, якими  вони є  насправді.  Виникають онтологічні  питання: «А що таке взагалі  політика,  політичні  інститути,  заклади?  Яким чином  з’явилися? Що собою  являють?  Яка подальша  доля?» тощо.

Функції політології

Евристична  функція  —  з  її допомогою  постійно поглиблюються знання  про  політичні  явища  та процеси,  в тому  числі  відкриваються  нові закономірності їхнього  розвитку.

Методологічна —  сприяє  вдосконаленню,  збагаченню   методами,  способами  пізнання  складного  предмету  в  його динаміці.

Управлінська —   необхідна  функція  реалізації  політичної  влади  через  державне управління.

Світоглядно-регулятивна —  її роль полягає  в регулюванні  суспільних  відносин  з допомогою світогляду, політичної свідомості, культури.  Адже  світогляд, політична свідомість і культура  утворюють  інтелектуальний  базис,  який  і визначає  якість роботи  регулятивного механізму  в цілому.  Політична  активність особистості  та соціуму  прямо  залежна  від  рівня  політичної свідомості та культури.

Прогностична  —  з її  допомогою  в політології,  завдяки  пізнанню  закономірностей   розвитку  політичних явищ  та процесів  висуваються  певні  гіпотези, теорії,  істинність яких  буде перевірятися  на практиці.  Тісно поєднані  між собою  функції  політології  насправді  доповнюють  один одного.

Богдан  Стрикалюк

Яка твоя реакція?

Радість
0
Щастя
1
Любов
1
Не завдоволений
0
Тупо
0

Интересно почитать:

Также в категории:Політологія