Народився в 317 році в місті Пафлагонія. Батько Євгеній  був викладачем філософії. Освіту здобував в місті Неокесарія, навчаючись у Васиіля Неокесарійського – батька Василія Великого, а пізніше в самому Константинополі. Тут будувалися  майбутні перспективи молодого грецького ритора, філософа Фемістія.

Власну викладацьку діяльність розпочинає з філософії та риторики. Викладання тривають в малоазійських містах. У тридцятирічному віці як ритор запрошується до імператорського палацу в Константинополь з виголошенням вітальної промови в честь Костанція. Через промову став відомим оратором при дворі імператора. З 345 року – викладання в місті Константинополь.

Фемістій

Двадцять років присвятив для викладання філософії в столиці. Близько 347 року – заснування Константинопольської філософсько – риторичної школи, відклавши викладання на потім, відразу ж поступає на державну службу. З 55 року завдяки підтримки  імператора Констанція обирається сенатором, потім був радником візантійських імператорів Констанція, Феодосія І; займався вихованням підростаючого імператора Аркадія. З 384 року –призначають константинопольським префектом.

Як язичник займав провідне місце і став відомим в середовищі освідчених людей. Фемістієм написана  низка філософських, обширних за змістом праць. Зустрічаються коментарі Фемістія до усіх арістотелівських книг. Насамперед сюди можна додати такі наступні фундаментальні праці «Остання аналітика»; «Про душу»; «Фізика», відносимо збережені до нашого часу тридцять чотири промови.

Фемістій помирає після 388 року нашої ери в Константинополі. Є твори Фемістія збережені на двох мовах – сирійській та арабській.

Пегас