Сьогодні я вирішив розпочати серію даоських притч на нашому порталі з дуже простої та зрозумілої притчі про життя. Сподіваюсь наші читачі оцінять роботу перекладачів. Ну що ж, насолоджуймось філософськими притчами сходу!

Даоська притча про життя: "Бідно, але Не Погано"

Чжуан-цзи, одягнутий в залатаний полотняний халат, взутий у сандалії, підвязані нитками, проходив повз правителя царства Вей.

– Як же погано вам живеться, шановний! – здивувався цар.

– Я живу бідно, але не погано, – відповів Чжуан-Цзи. – Мати Шлях(Дао) і його силу і не перетворювати їх в життя – ось що означає жити погано. Одягатись в залатаний халат і носити діряве взуття – це означає жити бідно, але не погано. Це називаєтсья “народитись в недобрйи час“. Чи доводилось вам бачити, ваша високосте, як лазить по деревам велика мавпа? Вона без особливих зусиль вилазить на кедр чи камфорне дерево, швидко стрибає з гілки на гілку так, що лучник не встигає прицілитись у неї. Однак, потрапивши в зарості колючого терену, вона ступає боком, незграбно і озираєтсья по сторонам, часом втрачаючи рівновагу. І справа не в тому, що їй доводиться докладати більше зусиль чи, що м’язи її ослабли. Просто вона потрапила в непідходяще для неї оточення і не може показати все, на що вона здатна.

Так і людина: варто їй опинитись біля дурного володаря та чиновників, то навіть якщо вона дуже хоче жити по доброму, чи зможе вона досягти бажаного?