В ісламі існують правила етикету стосовно одягу. Це називається – адаб. Одяг обов’язково має бути чистим і мати охайний вигляд. Одяг має виконувати покладні на нього функції. Зони тіла що обов’язково мусять бути прикриті називають авратом.

Чи носять чоловіки хіджаб в ісламі ?

За правилами шаріату чоловічий одяг має прикривати зону від пупка до колін. Авратом для жінок є зона всього тіла, крім овалу обличчя та долонь. За Кораном дозволяється будь-який одяг що вдовольняє цим правилам, але за деякими винятками. Перед тим як одягати свій одяг, за правилами адабу треба прочитати молитву Аллаху.

Хіджаб, що з арабської означає – завіса, прикриває усі частини тіла крім обличчя та долоней. Він повністю вдовольняє вимогам Корану стосовно прикриття жіночого аврату. У більшості ісламських країн носіння хіджабу є законом, за невиконання якого передбачене суворе покарання. Також у деяких країнах є вимоги щодо кольору хіджабу. Наприклад, у Саудівській Аравії дозволені тільки хіджаби чорного кольору. Чоловіки цей вид одягу не носять. Кораном заборонено носіння одягу, схожого на одяг протилежної статі. Порушники цього правила будуть прокляті і горітимуть у пеклі (Сан Абу Дауд:4098).

Чоловічий одяг мусульман під час релігійних обрядів складається з ріди та ізару.

Ізар прикриває частину тіла від поясу до колін. Ріда – хустина що кріпиться за праве плече, так що воно залишається відкритим. У повсякденні, жорстких правил для чоловіків не існує. Але довгі білі сорочки вважаються ознакою вірності мусульманина традиціям. Також чоловікам заборонені речі з шовку, або з золотими прикрасами. Такі речі дозволяються тільки жінкам.

Коран застерігає від носіння одягу що сягає підлоги. Або яскравих речей, що привертають до себе увагу. Такі речі вважаються предметом гордощів для людини що їх одягла. Цих людей, за словами пророка, Аллах вдягне в брання приниження, коли настане судний день.

Дресс-код мусульманина забороняє носити одяг що вказує на марнотрацтво коштів. Одяг має співвідношуватися з достатком людини. Для бідної людини носіння дорогого одягу вважається порушенням правил Корану.

Людині з великим статком дозволяються дорогі речі. Також, на одязі суворо заборонені зображення людей, тварин і розпутних написів. Не дозволяються речі схожі на релігійний одяг людей іншого віросповідання, та будь-які символи на одязі, що можуть викликати сумніви щодо приналежності до ісламської віри.

Хіджаб ісламі як чоловіки так і жінки повинні його носити, тільки хіджаб це не тільки одяг, це і справи, та вчинки.

Іван Гудзенко