Психологія

Чи існує справжня жіноча дружба?

У суспільстві дедалі частіше порушується питання справжності дружби між жінками. Існує безліч аргументів «за» існування жіночої дружби, тоді як кількість доказів «проти» так само не лишається позаду. Що ж є насправді жіноча дружба?

Насамперед важливо з’ясувати, як дружать між собою чоловіки, і чим їхні стосунки відрізняються від жіночої версії. Дружба між чоловіками – чесніша. У таких відносинах рідко зустрічається вдавання і фальш. Чоловіки готові на вирішальні вчинки один заради одного, їх взаємодія найчастіше щира. Наприклад, через цікавого хлопця дівчата легко можуть закінчити спілкування між собою, тоді як чоловіки у подібній ситуації припиняють дружбу в дуже рідкісних випадках.

Чи існує справжня жіноча дружба?

Чоловіки вміють відокремлювати дружбу від інших сфер життя, знаходити та створювати баланс, не зрікаючись друзів. Чоловіча дружба жертовніша, адже вони готові віддати найцінніше, щоб допомогти близькому другу. Саме тому можна все частіше почути з вуст дівчат фрази, на кшталт «мені більше подобається дружити з хлопцями», «з чоловіками простіше спілкуватися», «я почуваюся комфортніше у дружніх стосунках із хлопцями, ніж із дівчатами» тощо.

Стосовно дружби між жінками, справи набагато складніші. За своєю природою дівчата непостійні та емоційні, тому немає нічого незвичайного в тому, що дружба завдовжки 20 років припиняється через дрібне непорозуміння. Можна помітити, що зі зміною сімейного статусу чи соціального стану змінюються і імена подруг. У школі дівчинки дружать щиро, як ніколи, довіряють одна одній таємниці, проводять разом чи не щодня.

Їм завжди є про що поговорити, чи то останні плітки з двору, чи невдала контрольна з математики. Але потім щось трапляється – і дівчатка навіть не вітаються у коридорі. Цим «щось» цілком може бути гарний хлопчик із класу, якого подружки не змогли поділити; нова подруга, яка з радістю дає ганьбити модні речі; дорогий подарунок від батьків одній дівчинці, і, відповідно, заздрість іншій. Цей список можна продовжувати нескінченно. З гіркотою згадуються слова бабусі: «Не скажи подружці, а скажи подушці«. Висновок один: після першої щирої дружби та несподіваного її фіналу дівчата розчаровуються у справжності стосунків між жінками. Далі вони використовують подруг лише як привід перечекати період самотності, поки не з’явиться кохана людина.

Дружні стосунки перетворюються на посиденьки раз на тиждень за чашкою кави та порожні розмови про все і ні про що. Єдине, що утримує жінок разом – особиста неспроможність. Адже коли дівчина щаслива, коли у всіх сферах її життя порядок та гармонія – їй не потрібні подруги. Зникає бажання виливати на когось невдоволення, свої проблеми, скарги на чоловіків, складнощі у роботі тощо. Задоволена своїм життям жінка віддаляється від подруг, обираючи замість пліток книги, хобі, подорожі, самопізнання. А потім виникає запитання: що насправді зближує подруг? Залишається лише гадати: вік чи соціальний статус, хобі чи тип постаті, цінності чи статуси у соціальних мережах.

Ну а що робити, якщо дуже хочеться створити міцні та щирі дружні стосунки? Тоді варто запозичити у чоловіків пару правил чесної дружби, а ще краще придумати власні. Нижче наведено пару порад, які точно підуть на користь будь-яким відносинам:

  1. Різні уподобання на чоловіків.

При виборі подруги варто заздалегідь обмовляти смаки на чоловіків, це допоможе убезпечити дружбу від несподіваного втручання загального об’єкта симпатії. Краще закидати один одного питаннями «невже тобі такі подобаються?» і «ти правда, вважаєш, що він симпатичний?», ніж із підозрою стежити за кожним поглядом подруги, кинутим на красеня за сусіднім столиком.

  1. Все змінюється.

Немає нічого страшного у тому, що люди переростають дружбу. Це нормально: дружити в школі з дівчиськом, номери телефону якої за рік і не згадаєш; пообіцяти університетській подрузі стати подружкою нареченої на її весіллі і так і не отримати запрошення; перестати спілкуватися з колегою по роботі після відходу в декрет і таке інше. У кожен період життя люди обирають друзів за інтересами, і це нормально, коли й інтереси та друзі змінюються з віком.

  1. Жодної конкуренції та суперництва.

Загравшись у боротьбу за лідерство, можна легко зруйнувати довірчі стосунки між друзями. Так відбувається через те, що люди перебувають у одній сфері діяльності. Краще не змушувати себе обирати між кар’єрою та мораллю, а підшукати однодумців із абсолютно інших галузей праці.

Вірити чи ні у жіночу дружбу – кожен вирішує самостійно. Найголовніше – пам’ятати, що завжди можна докласти зусиль і створити справді міцні дружні стосунки. Адже, ставши добрим другом, можна зустріти на своєму шляху таких самих щирих та чесних друзів.

Ольга Степаненко

Яка твоя реакція?

Радість
0
Щастя
1
Любов
0
Не завдоволений
0
Тупо
0

Интересно почитать:

Также в категории:Психологія