Правлячи, даний бог відповідав за гідну поведінку і грамотне використання своїх сил слабшими й менш шанованими богами. Згідно з міфами він став своєрідним органом судової влади, вершив справедливий суд по засобу, якого могло виступати і справедливіше покарання, що отримується богом який скоїв певний вчинок неналежний суті такого рангу.
Ану був зайнятий долею всесвіту, і тому ні за яких умов не здійснював контакту з людьми. Коло його спілкування складався з богів, так як призначенням Ану було створення світу і розмінюватися на дрібниці, пов’язані з долями людей він не хотів. На землі як стверджують міфи Ану, не був жодного разу.
Існує маса міфів які підтверджують могутність бога. Одним з найбільш цікавих і яскравих серед інших є міф про збір богів світил і бенкеті з їх участю в процесі, якого затівається переділ влади. Ану цього не допускає і самого завзятого бога, який є представником місяця доручає за допомогою демонів, які гасять сяйво світила і тим самим карають його за подібну провину. Інші ж божества приймають сторону верховного бога Ану і не вирішуються вступати з ним в конфлікт.
У Ану був символ, який уособлював його. Даним символом була тіара, яка має два роги, зображення даного атрибууа бога можливо побачити і в даний час, відвідавши Вавилон і вивчивши камені, які залишилися від найбільших будівель на поверхню яких нанесено зображення Ану і його невід’ємного атрибуту і символу влади яким була тіара незвичайного виду.
Іван Гудзенко