Країни та містаКультура

Бенгальці – історія, культура, релігія і традиції

Це один із найбільш численних народів на Землі, вони становлять чисельну більшість у Бангладеш та в індійських штатах Західна Бенгалія та Трипура. Проживають також у сусідніх державах – Непалі, Бутані, Пакистані, М’янмі.

Бенгальці – історія, культура, релігія і традиції

Крім того, живуть у Великій Британії, США, Сінгапурі та в деяких інших країнах. Загальна чисельність становить понад 250 млн. осіб, у тому числі у Бангладеш 152 мільйони.

Історія

Предками бенгальців були арійські народи, які у давнину вторглися у майбутній Бангладеш із північного заходу. Згодом вони змішалися з місцевим дравідійським населенням та з народами мунда. У давнину тут існували буддійські царства Камарупа та Магадха. Згодом у 13 столітті їх завоювали монголи. У 18 столітті Бенгалію захопила Великобританія, після цього у бенгальців велике поширення набула торгівля. У 1947 році британська влада розділила регіон на дві частини, одна з яких була приєднана до Індії, друга до Пакистану. Згодом на території Східної Бенгалії утворилася Республіка Бангладеш.

Мова

Говорять мовою під назвою бенгалі. Вона належить до індоарійської групи мов. Багато бенгальців розуміють англійську, оскільки це мова колишніх колонізаторів. Цією ж мовою викладають у навчальних закладах, крім бенгальської.

Релігія

Бенгальці здебільшого прихильники ісламу, який принесли до країни мусульманські загарбники. Багато серед них індуїстів, популярні такі течії як вішнуїзм та шактизм. Також є кілька  тисяч буддистів, християн і прихильників джайнізму.

Традиції

На повсякденне життя народу сильно впливає релігія. У них немає звички вітатись за руку. Індуїсти вітають людей, кланяючись і складаючи руки перед собою. Не можна торкатися незнайомців, подібне дозволено лише серед близьких друзів. Жінки повинні одягатися належним чином, має бути закрите майже все тіло. Не можна залишати відкритими деякі частини тіла, краще закривати зачіску.

Ступні ніг не повинні бути побачені сторонніми. Їдять бенгальці у позі лотоса (на селі трапезують за низькими столами або з підлоги). Їжу беруть руками, не користуються вилками. Бідні люди використовують бананове листя як стіл та тарілку відразу. У гостях потрібно нахвалювати кулінарне мистецтво господарки будинку. Бажано подарувати квіти, маленьку дрібничку чи книгу. Такий вчинок спричинить повагу серед господарів. Гроші та алкоголь не прийнято дарувати, такий дар вважатимуть образою.

Іван Гудзенко

Яка твоя реакція?

Радість
0
Щастя
0
Любов
1
Не завдоволений
0
Тупо
0

Интересно почитать:

Также в категории:Країни та міста