Історія релігійНевідомі релігії

Ахл-і Хакк

У XIV ст. Султаном Сехаком була заснована шиїтська течія  Ахл-і хакк. Її основа — це п’ять ангелів, так званих «улюбленців» Бога — Джибріл, Рафаїл, Михайло, Азраіл, Рамзбар. Більшість з них іноді називають іншими іменами. Так у першого ангела може бути ім’я Гавриїл, Бенджамін, або ж Рух ель Амін, у другого — Бенкет Мусі, Есрафіл. Інші імена останньої особистості не вказуються.

При цьому ця секта  пов’язана з християнством, і сама по собі доброзичливо відноситься до Христа. Тому, називаючи п’ять ангелів, можуть згадуватися два імені. Так, поруч з Мухаммедом, Алі, Хасаном, Хусейном і Фатімою виявляються Христос, ап. Петро, ​​Симон, Святий Іоанн і Діва Марія.

Ахл-і Хакк

Релігія не має нічого спільного з навчаннями ісламу, але віруючі є мусульманами, які проживають, в основному, в Туреччині, Індії, на Кавказі та ін.

Моляться, приносять жертви послідовники Ахл-і хакк в загальних практиках. Наявні свята супроводжуються триденним постом.

Кожен новий віруючий обов’язково проходить таємні обряди, після яких вступає в одну з 11 духовних гілок (або сімей), якою керує Даліл. Людина повинна повністю підкорятися Далілу. Одним з важливих обрядів вважається передача вождю (Даліл) своєї голови — послідовник віддає мускатний горіх, що втілює цю частину тіла.

У секті є своє поняття людської душі і її подорожі після смерті. У навчаннях сказано, що спочатку людина має 3 душі — розум, кров і та, що залишається після фізичної смерті. Перед тим, як відправиться в райський світ або пекло, душа один за іншим повинна пройти 1 001 перевтілення. Ті душі, що за життя були злими, найчастіше приймають вигляд тварини, в деяких випадках — залишаються без тіла зовсім.

Навчання секти Ахл-і хакк описані в особливій книзі «Дафтарі», автором якої став Сехак.

В даний момент чисельність послідовників налічує понад 400 тис. чоловік.

Іван Гудзенко

Яка твоя реакція?

Радість
0
Щастя
0
Любов
0
Не завдоволений
0
Тупо
0

Интересно почитать:

Также в категории:Історія релігій

Історія релігій

Йога

Йога — це одна з шести класичних систем індійської філософії (даршан), яка за своєю суттю ...