Храми Бахаї по праву є одними із найкрасивіших сакральних споруд світу. Як так може бути , адже нам практично не відомо нічого про цю релігію. Насправді, Бахаїзм досить відома релігія на Заході. Щорічно її приймають десятки тисяч людей. Тому не дивно, що Бахаї будують нові храми, які стають символом нової релігії.Перший храм Бахаї був побудований у Ашгабаті в далекому 1908 році, проте до наших часів він не зберігся. Храм у Ашгабаті був зруйнований радянською владою у 1963 році, хоча у 1948 році його серйозно було пошкоджено землетрусом.
Сьогодні існує 8 великих храмів Віри Бахаї. На кожному континенті спостерігається свій храм, окрім Антарктиди. Найбільшим храмом вважається Лотосовий храм у Індії, його по праву можна назвати 8 чудом світу. Храм Лотоса був побудований у 1986 році у передмісті Нью Делі. Його архітектура просто вражає. Зовні храм повністю нагадує лотосову квітку, а внутрішнє оздоблення — мусульманську мечеть, де немає ніяких зображень, в тім є символи релігії, а також уривки із священних писань. Щорічно священне місце відвідують десятки мільйонів туристів. Храм Лотоса занесений до списку топ туристичних місць Індії.
У храмах Бахаї немає жодних зображень святих чи пророків, адже адепти цієї релігії вірять, що зображення пророків є великим гріхом. У храмах Бахаї є 9 входів та виходів. Число 9 символізує дев’ять одкровень пророків. Тобто пророків різних релігій, які навчали людство віри у Єдиного Бога. Серед цих 9 пророків є Заратустра — засновник зороастризму, Крішна — засновник крішнаїзму, Ісус Христос — засновник християнства; Мухаммед — засновник ісламу, Авраам та Мойсей — великі пророки та засновники Іудаїзму, Будда — засновник буддизму, Баб — засновник бабизму та останній і найвеличніший на думку послідовників Бахаї — Багаулла, який і завершує інститут світових пророків. Бахаї вірять, що Багаулла є останнім пророком, який явився нам у цьому тисячолітті; наступний пророк явиться не раніше чим за тисячу років. Як раніше було написано, Бахаї не малюють зображень пророків у своїх храмах, але у кожному храмі зображена дев’ятикутна зірка або символ Багаулли, який означає єднання всіх релігій та людства.
За вченням Бахаї кожна людина має право відвідувати храм, адже людська душа повинна спілкуватися з богом у храмі, незважаючи на свою релігійну приналежність. Тому, зайти у храм Бахаї може кожен бажаючий для того щоб помолитися або подивитися на вражаюче внутрішнє храмове оздоблення.
У храмах Бахаї немає класичних богослужінь як це є в інших релігіях. Тут збирається певна кількість віруючих які співають духовні піснеспіви, читають уривки священних писань (цікавим фактом є те, що бахаї визнають священними книгами усі сакральні книги класичних релігій, тобто Коран, Біблію, Тору, Бхагават — Гіту, Авесту, Трипітаку, Веди, Баян, та Кітаб і Агдас. Остання книга є найсвятішою, власне вона так і перекладається з арабської мови «Найсвятіша книга». Бахаї вірять, що саме ця книга закінчує канон всіх сакральних книг, і носить характер останнього одкровення).
У храмах Бахаї немає священиків, які проповідують про віру. Будь — хто з віруючих може вийти на середину храму проповідувати та розповідати про віру Бахаї. Бахаї не мають священства, оскільки у цій релігії воно повністю відсутнє. Будь — хто може проповідувати в храмі, але для того, щоб займатися такою діяльністю необхідно прийняти віру Бахаї.
Послідовники віри Бахаї запевняють, що в майбутньому їхні храми будуть присутні у кожному місті та селі, але людство на сьогодні не готове сприйняти храми та віру Бахаї.
Ігор Дмитрук