Історія релігійКультура

Шаманізм в кіно

Що ж насправді розуміється під шаманізмом, чи є він близьким до сучасного язичництва?

Шаманізм є ранньою формою релігії, де ключову роль відіграє шаман, котрим здійснюється закликання духів (камланья). З погляду сучасної науки, в шаманізмі поєдналися такі елементи як магія, анімізм, фетишизм та тотемізм. Такі елементи можна помітити у різній релігійній системі.

Шаманізм знайшов своє місце як кіно так і в літературі. У фільмах чітко продемонстрована сама природна сутність шаманізму як такого. Персонаж зображується більш таким естетичним, повелителем природи, оскільки існує чимало легенд про них. Одні вірять в те, що вони володіють якимось особливим даром зцілення смертельних ран, інші – їхнє переселення в людські тіла.

Шаманізм в кіно

Немає жодних  сумнівів у безмежній силі шаманів. Так як за часи правління ханів, шамани виконували особливу функцію – допомагали їм під час битв, вирішували проблеми простих людей, котрі зверталися до них. В одному із фільмів, доктор наук Христофорова стверджує, що шаман є не тільки ритуальним, а й релігійним лідером, а також головним медиком в групі, відповідальним спеціалістом у безконфліктному спілкування в сусідніх групах.

На думку прихильників шаманізму явлення уві сні померли може означати попередження про щось добре або ж погане. Антрполог Доронін переконує у тому, що новою релігією буддизмом були увібрані ритуальні практики та вірування старої ритуальної традиції. Найчастіше шаманом можуть використовуватися буддійські символіки, мантри. Цікава також етимологія слова «шаман», яке в перекладі з евенкійської мови «саман» означає – людина, чоловік, який здійснює цю ритуальну функцію, тоді ж як інше слово «камланья» з тюркської мови «кам» — шаман. Згідно іншого твердження шаман виступає провідником між світами. Навіть той, хто лікує, звершує жертвоприношення, викликає духів з хантів є шаманом.

Олександром Фьодоровим був знятий фільм на реальних подіях про шаманізм в Сибірі. Автором здійснювалося спілкування з шаманами та науковцями. В кінці він  прийшов до висновку: шамани дійсно існують, живуть у житлах, здійснюють якісь невідомі ритуали. Ведмідь вважається священною твариною, а за віруванням це син бога Торма. Вбитий ведмідь заноситься  в житло хантів, вони танцюють і співають про якість життєві, божественні сцени. Ведмежі священні пісні заборонялося записувати.

Смисл пісні полягав у передачі знань від покоління до покоління хантів. В основному це торкалося правильного звершення обрядів, оскільки письмової документації не існувало. Продовжувалася традиція культурного обміну між поколіннями. Заборонене  в період тоталітарного режиму свято практикувалося хантами таємно. І з 90-х років Ведмеже свято було встановлене і практикується ще досі.

Пегас

Яка твоя реакція?

Радість
0
Щастя
0
Любов
0
Не завдоволений
0
Тупо
0

Интересно почитать:

Также в категории:Історія релігій