Своє поширення, тантризм знайшов за допомогою того, що в ньому відсутні вимотування організму і практики аскетизм. Тантра — це інструмент, за допомогою якого розширюється свідомість людини. Фізичні та духовні можливості можуть дещо зрости, завдяки такому інструменту.
Методика тантри веде людей до просвітління, що і є головною метою буддизму.
Заняття можуть проводитися в поодинці або цілою групою, головною умовою є наявність наставника та його пильний контроль.
Особливості буддійської тантри:
- Застосування практичних занять може послужити методикою для того, щоб досягти просвітлення;
- Займатися тантрою, дозволено не тільки монахам;
- За допомогою медитації можна трансформувати свою свідомість;
- Гуру, іншими словами наставник, як і сказано вище, грає велику роль.
Основні види тантр:
- Крійя;
- Ануттара;
- Чарья;
- Мaха
Принципові основи тантричного буддизму.
Суть полягає в тому, що людські бажання та пристрасть — не знаходять відкидання, переходять в духовні практичні заняття, що допомагає людині звільнитися від страждань. Іншими словами: застосовуючи методику, можна перетворити пристрасть і знайти мудрість.
Люди, які сповідують буддійську тантру, намагаються домогтися стану самого Будди. Головним плюсом, який мимоволі радує — це те, що будь-яка людина без особливих навичок, при сильному бажанні і зусиллях, здатна просвітитися за допомогою практик.
Можна зробити висновок, що тантричний буддизм вселяє впевненість в позбавленні від мук і інших негативних чинників, майже кожній людині. Все залежить від бажання самої людини, шлях позбавлення від страждань може бути обраний будь-який.
Скрізь куди проник буддизм, є і тантричний буддизм. На даний момент часу він знайшов широке поширення не тільки на Сході, але і в Західних країнах.
Завдяки вченню і сукупності практик, люди розвиваються духовно і досягають нових рівнів в цьому напрямку, що допомагає поліпшити людське життя як в духовному, так і в фізичному плані.
Алексей Д