Гільгамеш – є прототипом одного з божеств , який носив ім’я Урук. Вчені сучасності знайшли цікаву пісню, що оповідає про життя і правління даного божества.

На знайденому манускрипту який представляє собою табличку з натурального каменю з висіченим на ній текстом розповідається вся правда про період правління і існування Гільгамеш. Це дуже цікава знахідка. Також вона примітна своїм віком, так як згідно з проведеними дослідженнями було встановлено, що вік знахідки перевищує 4 тисячі років нашої ери, що робить її ще більш цінною.

Гільгамеш. Епос про Гільгамеша

Згідно розповіді знайденого тексту бог був не на всі 100% божественного походження. Він мав 1/3 від людини. Цей бог характеризується як дуже сильний і дуже неприємний з точки зору моральної поведінки екземпляр. Згідно з наявною інформацією він поводився досить розгульно і інші боги просто не знали, що з цим робити.

Тоді звернувшись до верховного божества з проханням втихомирити характер, Гільгамеш був створений його друг, який замислювався як більш безрозсудний і більш войовничий бог. Після того як між ними зав’язалася дружба, їх спробували втихомирити, використовуючи загальну загрозу. Таким чином, з’являється міф про спільну битву двох друзів – богів проти бика зухвалого і лютого.

Після цього епізоду існує ще один, який розкриває страждання Гільгамеш, який намагався відчайдушно врятувати кохану за допомогою чудесної квітки, після того як він пройшов чималу відстань в пошуку і знайшов його, то в підсумку, змій поглинув його в свою плоть.

Таким чином знайдений текст в повній мірі розкриває всі сторони характеру і нелегке життя даного бога який через страждання надіслані на нього за рахунок характеру і зневажливого ставлення до оточуючих послужив йому не дуже добре.

Ольга Степаненко