Близько 450 року здійснив паломницьку подорож до Палестини, у якій здійснював аскетичний подвиг, віддалившись в Йорданську пустелю.
Розпочинає облаштування монастиря, вводить суворий чернечий устав, демонструє приклад справжнього подвижництва в ім’я Христа Спасителя, а також утримання для чернечої братії. Аскетичний спосіб життя Герасима підтверджує його непохитність у християнській вірі, дотримання Великого посту, відмови від їжі включно до Великої суботи і Пасхи, в які приймав Святе Таїнство Причастя.
Герасим отримав від Бога дар прозорливості (наперед визначення долі людини ). Через Божественне Одкровення побачив як Ангели підносять душу преподобного Євфимія Великого у небо. Разом з Кіріаком поховав тіло Евфимія. Ним був вилікуваний поранений у пустелі лев, якого було названо Йорданом. Завдячуючи своєму лікареві ця розумна тварина стала допомагати старцеві аж до самої його смерті. Тільки з його рук, а не чужих лев приймав їжу. Смиренно служив старцеві – подвижнику Герасиму Йорданському. Випадок з викраденим віслюком і неправдивим звинуваченням лева, який доглядав за ним, а також віднайденим, привело Герасима до невинності цієї тварини.
Преподобний Герасим вів суворий аскетичний спосіб життя, більше дбаючи про спасіння душі, а ніж про власне тіло. Відійшов спокійно до Бога у 451 році після Різдва Христового. Його тіло оплакували брати – ченці, а вірний лев, який жив в монастирі просто не міг змиритися з втратою пустельника – аскета. Братія монастиря намагалася нагодувати лева, але той не приймав їжу. Після того вони розповіли леву, що ава Герасим відійшов до Господа, вказали місце поховання старця.
Прийшовши до могили Герасима лев жалібно ричав, а потім помер біля нього. Ченці монастиря були настільки вражені вірністю лева, що поховали його поряд. Православна церква вшановує його пам’ять за юліанським календарем 17 березня.
У Лаврі святого Герасима Йорданського по сьогоднішній час зберігаються наступні реліквії: чудотворна ікона Богородиці «Молокогодувальниця», Моління Ісуса Христа за аборти (автором ікони є ігумен Хризостом), Богоматір з младенцем, мощі мучеників, які постраждали від персидського нашестя, стародавня фреска Святого Сімейства. Сюди приїзджає багато паломників із різних куточків світу аби відвідати сакральні місця і молитовно поклонитися їм.
Богдан Стрикалюк