Історія релігійХристиянство

Життя і вчення Ті Ді Джейкса

Ті Ді Джейкс (народився 9 червня 1957 року) — один з головних пасторів-євангелістів в США, де він є єпископом неохаризматичної церкви і телепроповідником. Він також відомий як письменник і продюсер. На сьогоднішній день проповідує в «Будинку Гончара», який  є неоп’ятидесятницькою церквою, що знаходиться в Далласі. Місія Джейкса є однією з найбільших в США, входячи в 10 найбільших церков країни. Власне телешоу «Дотик Гончара» транслюється на кількох каналах, в загальній сукупності збираючи більше 67 мільйонів глядачів кожного місяця.

Ще підлітком Ті Ді Джейк відвідав баптистську службу, де пройшов через обряд хрещення по п’ятидесятницьким канонам.

З 1980 року стає служителем в «Храмі віри Великого Еммануїла», розташованого в Смітерс, членами якого з початку було всього десять чоловік.

Життя і вчення Ті Ді Джейкса

У 1993 пастор переміщує свою церкву в Крос-Лейк,  де членів церкви стало більш ніж 1100 осіб, 60 відсотків яких становили афроамериканці  і 40 відсотків кавказці.

Через рік Джейкс збирає команду з священнослужителів, спільно з якими створює некомерційну організацію «Служіння Ті Ді Джеймса», яка випускала телевізійні проповіді.

Незабаром проповідник зі своєю сім’єю і персоналом церкви переміщається назад в Даллас, де вже був заснований «Будинок Гончара». Місія розташована в 34-акровому містечку на вершині пагорба, має в своєму розпорядженні аудиторію на 5 тисяч місць, а також офіси для співробітників  та персоналу.

Служби різко починають набирати популярність і за два роки кількість прихожан злітає в два рази.

Ті Ді Джейкс має величезний вплив в народі — так в 2005 році він став супроводжуючим Джорджа Буша, коли президент відвідував зруйновані ураганом райони. Буш же в свою чергу, описуючи цей момент в своїй книзі «Вирішальні моменти», назвав пастора людиною, яка знає, що робить.

А в 2009 році Джейкс провів молитовну службу для Барака Обами у Вашингтоні.

Іван Гудзенко

Яка твоя реакція?

Радість
0
Щастя
0
Любов
0
Не завдоволений
0
Тупо
0

Интересно почитать:

Также в категории:Історія релігій