Йоганн Кеплер народився в Штутгарті  27 грудня 1571 року. Його батьки Генріх і Катаріна Гульдельманн вважалися вельми забезпеченими людьми. Але до моменту появи хлопчика фінансовий стан погіршився. У Йогана було два старших брата і сестра. Сім’я розпалася коли Йоганну було 5 років, так як батько покинув сім’ю. Мати, щоб утримувати себе і дитину, займалася лікуванням травами. За деякими джерелами вона була замішана в чаклунстві.

Кеплер був фізично слабкою дитиною, але з величезною тязі до точних наук. Особливо він виділяв астрономію. Йому складно було розвиватися в цьому напрямку з причини поганого зору.  У 1589 році Кеплер закінчив середню школу. Паралельно він навчався в школі латинської мови. В цьому ж році Йоган вступив в Тюбінгенську семінарію. Його наставниками стали Вітус Мюллер і Яків Хеербранд. Кеплер вивчав праці Коперника і Птолемея.

У 1594 році у віці двадцяти трьох років Кеплер займає пост професора в Протестантській школі. В цей же час Йоганн висуває свою систему зв’язку планет. Він стверджував, що побачив у видіннях Всесвіт.

У 1596 році професор написав першу книгу під назвою «Таємниця Всесвіту». Вона буде базою для подальших праць астронома.

У 1600 році родину Кеплера виганяють з Граца. Причиною стала відмова прийняти католицьку віру. В цей же час він зближується з Тихо Браге. Йоган ґрунтувався в своїх судження на теологічній основі.

Протягом наступного року Кеплер працював під заступництвом свого соратника. Він пише трактат, що суперечить дослідженням іншого вченого, Урсуса, ідеологічного опонента Бразі.

У 1611 року Кеплер випускає книгу «Somnium». До 1621 року його створює ще три книги.

У 1621 році виходить відкоректоване видання «Таємниця Всесвіту».

15 листопада 1630 року у віці 58 років, Йоганн Кеплер вмирає від застуди. Після себе він залишив 27 книг.

Іван Гудзенко