Іноді кажуть, що людина є лише фізіологічною істотою , тобто залежить від процесів, які пов’язані з її  тілесними метаморфозами. У певному сенсі таке твердження є вірним, але, з іншого боку, такі люди трохи лукавлять і говорять не зовсім правду. Справа в тому, що людське сприйняття залежить від фізіології. Більш того навіть коли ви працюєте з усвідомленим сном, потрібно створити для себе відповідні умови саме в рамках комфорту вашого тіла, тобто слід мати більш-менш здорове тіло, відповідну обстановку для засипання.

Як розвивати мозок для контролю сновидінь?

Радять повністю темне, захищене від сторонніх шумів і інших впливів простір, також рекомендується регулярно провітрювати помешкання, але при цьому спати потрібно лише  під теплою ковдрою так, щоб взагалі не відчувати якихось охолоджень. Вам повинно бути тепло, навіть трохи спекотно, спати, щоб уві сні ви спокійно могли не відволікатися на охолодження, і організм пускав всі свої ресурси на роботу мозку.

З іншого боку, людина є істотою духовною, і навіть прогрес в рамках усвідомлення сновидінь також може бути пов’язаною саме з вашим духовним осягненням реальності. Але для того щоб отримати потрібний прогрес, корисно просто розвивати мозок. Мова йде про нервову систему, яка залежить від загального здоров’я вашого тіла, а також спеціальних впливів, починаючи від використання інших препаратів і закінчуючи такими психофізичними вправами, як медитація, які піклуються про здоров’я і продуктивності власного мозку. Практично завжди така людина буде мати набагато більш високі результати в освоєнні усвідомлених сновидінь, ніж простий практик, який багато в чому не контролює власне меню, нерегулярно займається фізичною активністю і взагалі досить погано піклується про тіло.

Слід зрозуміти, що нервова система є частиною вашого організму, і сходячи з цього намагатися орієнтуватися на користь для всього вашого тіла, а також шукати спеціальні методи, які дозволять нервовій системі краще функціонувати.

Іван Гудзенко