Психологія

Як перестати боятися самотності?

Самотність для багатьох є найстрашнішим станом. Більшість людей боїться цього, адже нікому не хочеться залишитися без душевного тепла, підтримки та банальної можливості з кимось поговорити. Психологи ж, навпаки, вважають, що самотність може принести користь, якщо правильно поставитися до неї.

Як перестати боятися самотності?

Важливо відкинути страх і не дозволяти похмурим думкам домінувати і тоді з самотності можна винести багато корисного. Отже, як же перестати боятися цього стану?

Час для аналізу і рефлексії

Самотність — це чудовий час для аналізу власного життя і себе самого. До самотності потрібно ставитися, як до своєрідного перезавантаження, коли можна по поличках розкласти свої бажання, мрії і прагнення, а також озирнутися в минуле. Нарешті можна об’єктивно і неупереджено подивитися на своє життя і визначити в ній ті моменти, які не влаштовують. Психологи радять завести блокнот, куди можна було б записувати всі важливі для себе думки і тези. Якщо людина знаходиться на самоті, то не варто противитися цьому почуттю, адже це лише забирає сили і енергію. Важливо прийняти цей стан і зрозуміти, що з ним можна зробити.

Час для себе

Багато людей навіть не підозрюють, як давно вони не приділяли часу собі. Сучасне життя постійно диктує свої правила і навішує на людину різні соціальні ролі, які мають на увазі нові обов’язки. Людина на самоті, як правило, належить самій собі, а значить може більше часу присвячувати своїй персоні. Можна нарешті здійснити всі свої мрії і почати домагатися тих цілей, які завжди були відкладені в довгий ящик. Наприклад, можна зайнятися спортом, записатися на курси іноземної мови або просто відправитися в подорожі.

Перевірка особистості

Самотність відмінно показує людині, що він із себе представляє без зовнішніх стрижнів. Якщо людині нудно і дуже погано на самоті, то це явний привід задуматися про глибокі причини цього стану. Бути може, людина відчуває постійну потребу в любові та увазі, так як вона не отримувала цього в дитинстві. Може бути, людині важко на самоті, так як вона не відчуває в собі опори і їй потрібен поруч хтось ще для цього. У будь-якому випадку, самотність може допомогти розкрити особистісні проблеми, вирішивши які, людина стане багато щасливішим.

Нові знайомства

Самотні люди можуть знайомитися з різними людьми і заводити романи на стороні без докорів сумління і засудження суспільства. Даний момент підходить, звичайно ж, не всім, однак, потрібно пам’ятати про це. Не потрібно замикатися в собі і відвертатися від світу. Важливо зберігати довіру до людей і не втрачати впевненості в собі.

Філософський підхід

До самотності можна ставитися по-філософськи. Якщо десь закриваються двері, то відкривається нова. Іншими словами, самотність — це незамкнута ситуація, з якої немає виходу. Навпаки, людина на самоті може сама вирішувати куди вона хоче рухатися і в які «двері» заглядати.

Іван Гудзенко

Яка твоя реакція?

Радість
0
Щастя
0
Любов
0
Не завдоволений
0
Тупо
0

Интересно почитать:

Также в категории:Психологія