Гнів – це ні добре, ні погано. Всі ми іноді сердимося з різних причин. Однак важливо те, що ви робите зі своїм гнівом, коли злитеся. Чи можете ви його контролювати? Ви контролюєте свої емоції або вмієте управляти ними відповідним чином?

Як контролювати гнів?

Гнів – це негативна емоція, але не обов’язково погана. Гнів змушує людей відчувати себе сильними, що може спонукати їх відстоювати те, що вони вважають правильним.

Контроль гніву – важливо для здоров’я

Роль гніву в соціальних відносинах і в розвитку особистості дуже важливий. Часто гнів і незгоду з певними речами в житті, в різних її аспектах, змушують нас виправляти свої помилки, переправляти самих себе, намагатися змінити середовище, в якому ми живемо. Нормальний рівень гніву корисний. Але коли він виходить за рамки допустимого, гнів може стати нездоровою перешкодою для ваших відносин з іншими людьми. Це може перешкодити вашій роботі, зіпсувати відносини.

Як впоратися зі своїм гнівом? Ось кілька способів.

Загляньте всередину себе

Подивіться на себе з боку. Що саме викликає у вас сильний гнів? Визначте причини і події, які тягнуть за собою різко негативні емоції. Спробуйте поговорити про них спочатку з собою, потім з родичами і друзями. Обговорення проблем полегшує стан і допомагає контролювати гнів.

Пам’ятайте, що люди можуть не відповідати нашим очікуванням.

Спалахи гніву часто пов’язані з надмірними або неадекватними очікуваннями від людей і ситуацій, що викликає бурхливу реакцію. Ретельно подумайте і проаналізуйте свої очікування. Якщо вони виходять далеко за межі реальності, потрібно постаратися їх вгамувати. Це допоможе вам позбавитися від спалахів гніву і спростить контроль над ним.

Абстрагуйтеся

Постарайтеся дати собі час і знайдіть місце, де ви могли б добре подумати про все, що вас оточує, і заспокоїтися. Відмова від повсякденної суєти допоможе вам зосередитися на роботі над собою. Спостерігайте за собою з боку. Спостерігайте і аналізуйте ситуації, в яких вам було найважче контролювати себе. Подумайте про те, що привело вас в лють і продовжує дратувати. Позитивний погляд на речі допоможе впоратися з важкими ситуаціями.

Практикуйте медитацію

Ви можете вірити чи не вірити в це, але медитація – це прекрасний спосіб контролювати свої емоції, отримувати від них максимум користі, замість того, щоб дозволяти гніву пригнічувати і поглинати вас.

Фізична культура

Фізичні вправи і регулярні тренування допомагають зняти гнів і напруга. Фізичні навантаження вивільняє ендорфіни, завдяки яким ви відчуваєте себе краще і легше справляєтеся зі стресом.

Іван Гудзенко