relСьогодні  в стінах  Національного університету «Острозька академія», приуроченої до днів наук, відбувся  семінар по реабілітації  осіб, які  є залежними від наркоманії, алкоголізму і куріння.  Своїми враженнями  намагалися поділитися  люди,  які стикалися з цією проблемою або ж повністю були пов’язані  з нею. Адже  на сьогодні  наркоманія, алкоголізм  постає  своєрідним сигналом, викликом  перед  сучасним секуляризованим суспільством.

У доповідях  прозвучали  цікаві факти,  наводилися  наглядні приклади  із життя осіб, які  перебували у безальтернативній  ситуації.  Доктор психологічних наук  при Інституті  слов’янознавства  м. Рівне Юрченко Вікторія Миколаївна   зазначила на відмінностях  між  світською   і християнською психологією. Вона  зауважила на тому, що гріховна людина усвідомлює, через свідомість у неї руйнується  особистість.

Здобувач кафедри психології  Якушенко Сергій не лише висвітлив проблеми розвитку наркоманії, алкоголізму, а  й навів  слушні приклади. Згідно наведеного  прикладу, МОЗ України  з 1 січня 2008 року в Україні було зареєстровано 5177 осіб з визначеним діагнозом «розладу психіки та поведінки осіб, які є залежними від наркотичних речовин». За статистичними даними, від алкоголю  гине 380 000 осіб, 30%  не доживають навіть до пенсійного віку.

Варто зауважити, що  перше місце за споживання алкоголю займає Україна  – 40% українських підлітків, а друге – Ізраїль (28% – це емігранти з СНД). Крім того, досить цікаві речі  звучали  про організацію створення благодійного центру «Світ без залежності», який було  створено  на базі Деснянського району, Київської області.

Створення такого центру  було головною ініціативою  братства Церкви Християн – Баптистів (ЦХБ).

Співпрацівник  центру пан  Руслан  чітко продемонстрував  програму роботи  благодійного  центру реабілітації, причому  захопило  і вразило те, що цей заклад  є безкоштовним.

Центр  займається наступною профілактичною роботою  над особами, які  стали ізольовані  від суспільства і відкинуті  державою. На сьогодні  в Україні приріст  наркоманії  з кожним часом зростає, і щоб запобігти  цьому, державі необхідно  раз і назавжди заборонити  експорт  спиртної продукції, яка здебільшого  є або підробкою  або ж  справжнім ацетоном – хімічною сполукою, що вражає не лише  центральну нервову систему, а спричинює руйнівну реакцію організму.

Для цього благодійний центр розробив  такі профілактичні роботи:

1)    Трудотерапія – полягає в тому, щоб навчитись  до соціальної  адатапції, бути завжди в робочому колективі.

2)    Арт терапія – полягає  у  розвитку  уяви  людської, певних асоціаціях, прикладом можуть  слугувати  креативність людської особистості: виконувати творчі  роботи,  вчитись малювати,  виконувати  музику, сприймати  музичні твори,  брати безпосередню участь  у культмасових  заходах.

3)    Спорт терапія – за допомоги  спортивної гри, зберегти  у  повній формі своє тіло,  ведучи здоровий спосіб життя.  Саме за допомоги  фізичної підготовки  загартовується  тіло, душа і душ, що є трьома складовими у людині як  творінню Божому.

Можливо  православним  потрібно  дечому повчитись  у баптистів. І якщо таких  реабілітаційних центрів в Україні  буде значна кількість, то  відповідно  Бог,  як  Люблячий  просвітись  світло Своєї  істини на усіх нас. А тому  робімо все для того, щоб  світ став кращим,  людське єство  змінювалося і наповнювалося  необмеженою  повнотою благодаті Святого Духа.

Пам’ятаючи слова Ісуса Христа: «Отак нехай світить світло ваше перед людьми, щоб бачили добрі  діла ваші, і прославляли  Отця вашого, що є на небі». Сьогодні  багато людей очікують від нас допомоги, підтримки, не залишаймося  байдужі до цієї проблеми, а завжди поспішаймо, щоб простягнути руку своєї допомоги, і кожна наша лепта ніколи не буде забутою у Царстві Небесному.

Дивлячись  на роботу, яку здійснив реабілітаційний  центр, усі присутні рукоплескали у долоні, в когось можливо з’являлися  на очах сльози радості, дійсно Бог є величний по всій землі, бо творить чудеса  по нашій  християнській вірі.

І прикладом цьому  можуть послужити  ті обличчя  молодих людей, яких переповнює сплеск  позитивних емоцій.  Творець,  дивлячись на ті справи, які  намагається  чинити  людина по відношенню до  своїх ближніх – оточуючих  людей, благословляє  їх, радіє разом з нами.

Людина, бачачи перед собою  безвихідну ситуацію, коли  знаходиться на межі смерті, індивідуально  стає на шлях покаяння.  То  ж не дарма, ми християни  чуємо  молитву: «Покаяння двері відкрий мені Життєдавче..», тобто це означає – відкрити двері свого серця, щоб  впустити Христа Спасителя, наповнюючись благодаттю Святого Духа, що лікує наші немочі тіла. Таким чином  можна побудувати модель, яка наочно зможе  переконати нас  у надзвичайному.

Бог

?

Благодать Святого Духа

?

Людина

?

Гріх

?

Зцілення

Богдан Стрикалюк

Магістр релігієзнавства