Вітрувій використовував власні дослідження пропорційної людини, щоб вплинути на дизайн храмів, вважаючи, що симетрія має вирішальне значення для класичної архітектури. Леонардо використовував Вітрувія, як відправну точку для натхнення у своїх власних анатомічних дослідженнях і далі вдосконалив свої вимірювання, виправивши більше половини оригінальних розрахунків Вітрувія. Ідея відносної пропорції вплинула на архітектуру епохи Відродження (і не тільки) як концепцію створення гармонії між земним і божественним у церквах, а також тимчасовим у палацах і палацових резиденціях.
Зрештою, «Вітрувіанська людина» — це математичне дослідження людського тіла, яке висвітлює природу рівноваги, яку дають нам пропорції та симетрія, розуміння, яке буде інформувати про всі досягнення Леонардо да Вінчі в мистецтві та архітектурі. Він також підкреслює цілі ренесансного гуманізму, який ставив людину у відношення до природи та як зв’язок між земним (квадрат) і божественним (коло). Це також демонструє, звичайно, глибоке розуміння художником природничих наук і математики, а також його майстерність малювання.
Зображення є справді знаковим, і на нього посилаються кілька джерел образотворчого мистецтва. Він також став точкою відліку в популярній графічній культурі з онлайн-ресурсом коміксів (Comiclist), який демонструє близько двадцяти трьох обкладинок коміксів, включаючи номери про Людину-павука, Чудо-жінку та Залізну людину, які свідомо зближують цих супергероїв із малюнком Леонардо. Малюнок навіть був показаний в епізоді Сімпсонів (сезон 10), у якому Гомера Сімпсона переслідує Вітрувіанська людина уві сні, де на нього нападають відомі твори мистецтва, які ожили.
Тож, «Вітрувіанська людина» є та залишається символом ідеалів гармонії, рівноваги та людської пропорційності.
Альона Дмитрук