Історія релігійІсторія філософіїКультураМистецтвоРелігія

«Вітрувіанська людина» Леонардо да Вінчі

Леонардо да Вінчі, неперевершений геній Ренесансу, створив безсмертний твір мистецтва, який відомий як «Вітрувіанська людина» близько 1490 року. У супровідному тексті до малюнка Леонардо описує свій намір вивчити пропорції людини, як це описав римський архітектор першого століття до нашої ери Вітрувій (на честь якого був названий малюнок) у своєму трактаті «De Architectura».

«Вітрувіанська людина» Леонардо да Вінчі

Вітрувій використовував власні дослідження пропорційної людини, щоб вплинути на дизайн храмів, вважаючи, що симетрія має вирішальне значення для класичної архітектури. Леонардо використовував Вітрувія, як відправну точку для натхнення у своїх власних анатомічних дослідженнях і далі вдосконалив свої вимірювання, виправивши більше половини оригінальних розрахунків Вітрувія. Ідея відносної пропорції вплинула на архітектуру епохи Відродження (і не тільки) як концепцію створення гармонії між земним і божественним у церквах, а також тимчасовим у палацах і палацових резиденціях.
Зрештою, «Вітрувіанська людина» — це математичне дослідження людського тіла, яке висвітлює природу рівноваги, яку дають нам пропорції та симетрія, розуміння, яке буде інформувати про всі досягнення Леонардо да Вінчі в мистецтві та архітектурі. Він також підкреслює цілі ренесансного гуманізму, який ставив людину у відношення до природи та як зв’язок між земним (квадрат) і божественним (коло). Це також демонструє, звичайно, глибоке розуміння художником природничих наук і математики, а також його майстерність малювання.

Зображення є справді знаковим, і на нього посилаються кілька джерел образотворчого мистецтва. Він також став точкою відліку в популярній графічній культурі з онлайн-ресурсом коміксів (Comiclist), який демонструє близько двадцяти трьох обкладинок коміксів, включаючи номери про Людину-павука, Чудо-жінку та Залізну людину, які свідомо зближують цих супергероїв із малюнком Леонардо. Малюнок навіть був показаний в епізоді Сімпсонів (сезон 10), у якому Гомера Сімпсона переслідує Вітрувіанська людина уві сні, де на нього нападають відомі твори мистецтва, які ожили.

Тож, «Вітрувіанська людина» є та залишається символом ідеалів гармонії, рівноваги та людської пропорційності.

Альона Дмитрук

Яка твоя реакція?

Радість
1
Щастя
1
Любов
1
Не завдоволений
0
Тупо
0

Интересно почитать:

Также в категории:Історія релігій

Історія релігій

Чен Тао

Чень Тао, або «Справжній Шлях», є унікальною новою релігійною течією, заснованою Хон Мін Чен у ...