Історія релігійРелігія

Вірування та практики сикхізму

Сикхізм — індійська релігія, заснована наприкінці 15-го століття гуру Нанаком, першим з десяти гуру сикхів. Сикхізм став однією з великих світових релігій, маючи приблизно 25 мільйонів послідовників, більшість з яких проживають в індійському штаті Пенджаб. У Пенджабі знаходяться найсвятіша святиня сикхів — Золотий храм та головна резиденція релігійної влади сикхів — Акал Тахт.

Основні вірування

Верховний Бог

Сикхізм ґрунтується на вірі у верховного Бога, який є одночасно справедливим і милосердним. Бог для сикхів є єдиним творцем, який керує всім всесвітом і проявляє себе через свою благодать та справедливість. Сикхи вірять, що кожна людина, незалежно від касти чи статі, має можливість стати єдиним цілим з Богом через любов і відданість.

Егоцентризм

Основним людським недоліком у сикхізмі вважається егоцентризм. Його можна подолати через благоговіння перед Богом, відданість наполегливій праці, служінню людству та спільному використанню плодів своєї праці. Сикхи вважають, що правильний спосіб життя допомагає людині досягти духовного просвітлення та єдності з Богом.

Вчення десяти Гуру

Сикхи вважають себе учнями десяти людських Гуру. Після смерті останнього людського гуру, гуру Гобінда Сінгха (1666–1708), релігійне лідерство перейшло до священного писання, Аді Грант, яке стало відомим як Гуру Грант Сахіб. Це писання містить вчення і вірші перших десяти Гуру та інших святих, що допомагають сикхам у їх духовному житті.

Основні практики

Сансара та карма

Сикхи приймають індуїстські ідеї сансари (цикл народжень і смертей) та карми (діяння і їх наслідки). Вони вірять, що через правильне життя і духовні практики можна досягти визволення з циклу перероджень і досягти єдності з Богом.

Хальса

Домінуючим орденом у сикхізмі є Хальса, до якого більшість сикхських хлопчиків і дівчаток посвячуються у період статевого дозрівання. Хальса була заснована Гуру Гобіндом Сінгхом у 1699 році для захисту релігії та свободи віросповідання. Послідовники Халси носять п’ять символів, відомі як п’ять К:

  • Кеш (нестрижене волосся) символізує відданість і покірність Божій волі.
  • Кангха (гребінець) означає чистоту та охайність.
  • Качха (довгі шорти) символізують самодисципліну і контроль.
  • Кирпан (церемоніальний меч) є символом захисту справедливості і захисту слабких.
  • Кара (сталевий браслет) нагадує про зв’язок з Богом і вічність.

Релігійні обряди та святині

Золотий храм

Золотий храм у місті Амрітсар є найсвятішою святинею сикхів. Це місце паломництва та релігійних обрядів, де сикхи з усього світу збираються для молитви та медитації. Храм оточений священним ставком, води якого вважаються цілющими.

Акал Тахт

Акал Тахт, розташований біля Золотого храму, є головною резиденцією релігійної влади сикхів. Це місце, де приймаються важливі релігійні рішення і вирішуються питання, що стосуються сикхської громади.

Висновок

Сикхізм — це релігія, що проповідує любов до Бога, відданість праці, служіння людству і рівність всіх людей. Вірування та практики сикхів відображають їхнє прагнення до духовного просвітлення та гармонії з Богом. Золотий храм та Акал Тахт є важливими центрами сикхської релігійної та духовної спадщини, які об’єднують мільйони сикхів у всьому світі.

Іван Гудзенко

Яка твоя реакція?

Радість
0
Щастя
0
Любов
0
Не завдоволений
0
Тупо
0

Интересно почитать:

Также в категории:Історія релігій

Історія релігій

Чен Тао

Чень Тао, або «Справжній Шлях», є унікальною новою релігійною течією, заснованою Хон Мін Чен у ...