Німецька середньовічна поезія представлена Вернером Садівником.

Народився майбутній поет у ХІІІ столітті нашої ери в багатій на той час сім’ї. Стикнувся з нелегкою втратою годувальника сім’ї – свого батька. Зі смертю батька багатство пороздавав бідним людям.

Це пояснюється дитячою мрією самого хлопця стати відважним, сміливим  та хоробрим лицарем і завжди допомагати людям. В тім мріям не вдалося реалізуватися. Після чого Вернер обирає шлях поета, щоб у таки й спосіб хоча б якось здійснити вплив на навколишній світ через силу слова.

Перевага серед творів надається байці «Про Вовка та Гуси», віршована повість «Селянин Гельмбрехт» (1250 року). Повість розповідає про селянського сина, який через невдоволенням власним становищем отримує жорстоке покарання.

Дана віршована розповідь є відгуком тодішніх соціальних змін. Сам літературний етап  носить назву «бюргерського». Адже для цього етапу характерною має бути сатира. Ідеологом бюргерського літературного стилю вважається ніхто інший як Вернер Садівник.

Бюргерську літературу вважають особливим пластом німецької літератури в XV-XVІ столітті нашої ери, котрим зроблено вплив на демократизацію, розмовний стиль літературної мови, формування літературного жанру, що є близьким до національного мислення за своєю концептуальністю та ідейно-естетичною основою (шванком).

Практично це була визначна ступінь етапу розвитку німецької середньовічної літератури та здійснення нею впливу на народ.

Помер Вернер Садівник в Німеччині у ХІІІ столітті.

Пегас

Поделитесь эмоциями

Супер статья
0
Я доволен
0
Любовь
0
Так себе
0
Глупо
0

Интересно почитать:

Написать комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.