У молодому віці йому під час сну з’явився сам Шива і наказав піти в Харван. Там майбутній філософ мав відшукати вказаний божеством камінь. Прокинувшись, Васугупта виконав всі постанови Шиви і швидко знайшов вказаний камінь, точніше скелю, на зворотному боці якої йому відкрився текст «Шива-сутри». З тих пір і до сих пір ця скеля є священною для шиваїстів.
Васугупта сприяв культурному і релігійному відродженню Кашміру. Цей процес тривав до приходу на цю територію і затвердження тут ісламу.
«Шива-сутра» — містичне послання людству
«Шива-сутра» покликана дати правильне розуміння Агам прихильникам шиваїзму. Найбільша цінність цього поетичного філософського твору полягає в наданні людям в пізнанні істини цього світу і виявлення можливостей звільнення. Шиваїсти вважають, що людство зараз живе в епоху Калі-Юги, і «Шива-сутра» — це єдине джерело, подароване самим Шивою для людей, які повинні пізнати істини буття.
Текст розділений на 77 віршів, які в свою чергу формують три розділи «Шива-сутри» — Шамбхавопая (22 віршів), Шактопая (10 віршів) і Анавопая (45 віршів). Текст віршів написаний в особливому стилі — сутри. Кожна сутра — це маленький афоризм із завершеним змістом. Сутри побудовані таким чином, що є логічним продовженням одна одної. Змістовно кожна з них описує людське буття і взаємодію людини з макрокосмом. Основна ідея — знання є їжею для людини, йог, яка умертвляє своє тіло, звільняє душу і т.п.
Іван Гудзенко