Історія

Тутанхамон

Нам мало що відомо про самого Тутанхамона із його біографії. Вказані роки правління цього єгипетського царя 1332-1323 роки до нашої ери. НА думку єгиптологів його батьком міг бути фараон Ехнатон (Аменхотеп ІV) або ж фараон Сменхкара.

Ім’я Тутанхатон у перекладі є єгипетської мови означає – живе втілення Атона. Зі смертю фараона Аменхотепа ним відбулася зміна імені   Тутанхатона на Тутанхамона – живе втілення Амона. Подібний вчинок зміни імені був зроблений дружиною Тутанхамона царицею Анхесепаатон, вона стала називатися Анхесенамон (з єгипетської означає «вона живе для Амона»). Коли Тутанхамон зайняв по праву трон, то називався вже Небхепрурою (з єгипетської мови «живе втілення Ра»). Туттанхамон відносився до ХVII династії фараонів.

Цілком імовірно ще при не досягнені повноліття Єгиптом могла  управляти регентша Нефертіті. У десятирічному віці Тутанхамон займає трон фараона. Згідно досліджень єгиптологів стають відомі важливі деталі правління самого ж Тутанхамона. Знайдена археологами в Карнаку стела є прямим підтвердженням того, що перші три роки фараон разом з двором перебуває в резиденції Ахенатон, починаючи з другого року правління разом з царицею змінюють імена, заміняючи занепалий культ Атона – Амоном.  Фігурувало також ім’я  фараона Тутанхамона в єгипетській мові як «той, що задовольняє богів».

Перед тим як стати до управління єгипетським царством тутанхамон оголошує усім, що він  прямий спадкоємець Аменхотепа ІІІ, його діда, а Ехнатон насправді відступник. В першу чергу Тутанхамон відновлює єгипетські святилища  не лише в самому Єгипті, а й місті Куш, Кава, Фарас.

Привілеї отримували жреці, співці, служителі храму. Йшла робота над виготовленням церемоніальних човнів, для цього використовувався ліванський кедр, котрий покривали золотом. Зовсім молодого Тутанхамона використовували як маріонетку придворні чиновники та жреці культу, при ньому знаходився регент Ейє, брат Тії, його бабусі.

Після залишення Ахенатону поселився в місті Мемфіс. Туди приїжджав на святкування в честь Амона, не забороняючи та не переслідуючи культ Атона. Не торкнулася рука зображення Сонця та фараона Ехнатона, в одному із надписів Тутанхамон іменував себе як «син Атона». Його обираються фараоном в Мемфісі, котрий стає столицею фараона. За фараона проводилася будівельні роботи гробниць. Окремо в Саккарі виділив усипальницю воєначальнику Хоремхебу, казначею та архітектору Майї.

Тутанхамон

За наказом фараона Тутанхамона у Луксорському храмі  обробляли процесуальні колонади в честь Аменхотепа ІІІ, в Гізі побудували храм Хорона, добудова гігантського храмового комплексу Аменхотепа ІІІ відбулася в нубійському місті Солеба, в Каві зведено храм бога Амона, у Фарасі – святилище в честь Тутанхамона. У Фівах розташовувався заупокійний храм (внаслідок узурпації потрапив до рук наступників Тутанхамона – Ейє та Хоремхеба, які забули про царя).

Тутанхамон помер 1324 року до нашої ери в місті  Мемфіс. Причиною смерті стала хвороба малярія. Забальзамовану мумію фараона поклали  в саркофаг і поховали  в Долині Царів.

Пегас

Яка твоя реакція?

Радість
0
Щастя
0
Любов
0
Не завдоволений
0
Тупо
0

Интересно почитать:

Также в категории:Історія

Історія

Що робили самураї?

Самураї — це символ відваги, честі та військової майстерності, що став невід’ємною частиною японської культури. ...