Історія релігійПравослав'яХристиянство

Сирійська православна церква


220px-Syriac_orthodox_COA.svgСирійсько-яковітська православна церква
утворилася у 540 році н.е. завдяки місіонерській та проповідницькій діяльності єпископа Якова Барадея. Незважаючи на спричинені утиски зі сторони Візантії та гоніння на церкву, Якову Барадею вдалося встановити занепалу ієрархію Сирійської церкви. Історики вважають, що сама назва церкви вказує на ім’я її засновника – Якова Барадея, а тому цю церкву, в числі дохалкідонських церков прийнято називати «Сирійсько-яковітською».

Вона знаходилася на той час у важкому та незручному становищі. У 610 році, після жорстокої боротьби сирійських християн з візантійськими імператорами, церква потрапляє під вплив Перської імперії. У 630 році, при імператорі Іраклії І, сирійські християни чинять знак примирення з халкідонцями, частина християн Сирійсько-яковітської церкви стала монофелітами. У VІІІ столітті, терплячи утиски зі сторони арабів, вони змушені були рятуватись. Оселялися переважно на території Єгипту та Північно-Західної Африки.

Розпочинаючи з ХІІ століття кожен патріарх у Сирійській православній церкві починає носить ім’я святого Ігнатія Антіохійського, у такий спосіб стаючи прямим наступником на патріаршій кафедрі. Патріархат Сирійської церкви розширюється, він досягає меж території Середньої Азії. Нараховує біля 20 митрополій, більше 100 єпархіальних управлінь.

В період з 1393 по 1404 роки Сирійська православна церква потрапляє під криваве переслідування зі сторони Тамерлана – військового полководця Чінгісхана. Чисельність яковітів через криваві розправи значно зменшилася, в тому числі і єпархій. Зі ста єпархій залишилося тільки двадцять. Яковіти почали розселюватися на схід, в напрямку Індії. У 1665 р. яковіти вступають в унію з християнами Малабарської церкви.

На долю церкви випало важке випробовування. Після першої світової війни 1914-1918 років у Туреччині відбулася жорстока різанина сирійських християн. А тому втеча мирного населення була викликана переслідуванням сирійців арабами. Патріарх Сирійської церкви змушений був переїжджати із монастиря в монастир. У 1924 р. – відбувся переїзд патріарха Сирійської православної церкви до міста Хомс, а вже потім – у Дамаск. Сирійську православну церкву очолює Антіохійський Патріарх Ігнатій Закка І Івас. Його резиденція розташовується в місті Дамаску.

Послідовники Сирійсько-яковітської православної церкви проживають у Єгипті, Ефіопії, в Іраці та Вірменії. В Сирії нараховується біля 11 єпархій, ще 2 – в Туреччині, 2 – в Іраці, і ще по одній – у Лівії, Ізраїлі та Сполучених штатах Америки. Кількість віруючих християн церкви складає 2 млн. 250 тис. осіб.

Богдан Стрикалюк

Яка твоя реакція?

Радість
0
Щастя
0
Любов
0
Не завдоволений
0
Тупо
0

Интересно почитать:

Также в категории:Історія релігій