Вона дає людині можливість розуміти оточуючий світ ,процеси і явища,які відбувається в ньому,свої процеси мислення і дії,своє відношення до оточуючого світу і до самого себе. Свідомість може дозволити раціонально спланувати і упорядкувати своє життя, здійснювати свою поведінку і діяльність. З глибокої давнини філософи шукали розгадку секрету феномену свідомості та виділяли душу,як сутність,що протиставлена матеріальному світу речей.
В сучасному світі в теоретичному значенні питання існування феномену свідомості ставлять під. питання ,а практичне вивчення свідомості об’єктивними ,в тому числі і науковими методиками стає активніше ,що говорить про одвічне значення людської свідомості.
Різні погляди на свідомість пов’язані з проблемою походження свідомості та обґрунтуванням його змісту. Представники нинішнього наукового знання і орієнтовані на науку філософські системи надають перевагу діалектико — матеріалістичній концепції, яка відрізняючись від решти ,дає можливість вивчати різні форми і результати розумової діяльності науковими методами. Але дана концепція не дає можливості перевірки на практиці відповіді на найскладніші питання проблеми свідомості.
портал ФІР