Народився в Рштуніку (область південного берегу озера Ван) 951 року нашої в родині релігійного діяча. Його батько Хосров Андзеваці був видатним богословом, мислителем, автором творів на релігійну тематику. Стає ченцем в Нарікському монастирі , маючи змогу ознайомитись у великій бібліотеці з оригінальними працями античної філософії, богослов’я.
Виявляє схильність до математики, музики, астрономії, іноземних мов, історії. Займався викладацькою діяльністю при школі та монастирі. Його було возведено в сан архімандрита. Пише релігійні твори, в яких розкриває проблему досягнення божественного світла шляхом життєвих випробувань та власної недосконалості. Такі недосконалості можуть бути подолані сповіддю самого себе та людством, завдяки особистій гармонії та з навколишнім світом, з пізнанням світоустрою, законів існування людини та закономірності індивідуального розвитку.
Наприкінці свого життя Нарекаці пише ще один унікальний твір «Книга скорботних піснеспівів», який є ліричною комедією, такою собі індивідуальною сповіддю та проповіддю про істинне та гідне людське життя; людську гріховність та потяг до самовдосконалення, пізнання того як влаштований світ та навколишня дійсність, здорову совість, честь, віру та невір’я, несення індивідуальної відповідальності за все.
Помер в Накерванку у 1003 році.
До нашого часу дійшло близько чотирьох мініатюр Григора Млічеці.
На думку деяких дослідників такі мініатюри мають портретну подібність з вірменським поетом. Вірменською церквою Григор Нарекаці був канонізований. Католицькою церквою вважається вчителем Церкви серед тридцяти шести існуючих. В честь святого названо вірменську церкву в місті Буанос-Айрес. День святого вшановується Вірменською Апостольською Церквою 25 січня.
Вірменська католицька церква визначила днем шанування вчителя Церкви – 27 лютого.
Авторству Нарекаці належить коментування на «Книгу Пісень» . Таж сама «Книга скорботних пісень» була видана у 1782 році. У 1985 році на вірші Нарекаці було присвячено «Концерт для змішаного хору в чотирьох частинах», написаних Альфредом Шнітке.
Пегас