Століття Якова 4 серійний фільм  знятий за одноіменим романом відомого сучасного українського письменика Володимира Лиса .

Фільм знятий кіностудією 1+1 медія .

Зйомки фільму проходили за Києвом.

%d1%81%d1%82%d0%be%d0%bb%d1%96%d1%82%d1%82%d1%8f_%d1%8f%d0%ba%d0%be%d0%b2%d0%b0_%d0%bf%d0%be%d1%81%d1%82%d0%b5%d1%80

У фільмі знялися такі актори: Роман Луцький, Станіслав Боклан, Ганна Топчій, Андрій Самінін.

Сюжет. У центрі сюжету фільму Століття Якова, старий Яків Мех,  який мешкає в селі Загоряни, що на Волині. До старого Якова в село Загоряни потрапляє наркоманка Олена, яка починає в нього жити. Яків Мех розпочинає розповідати Олені історію свого кохання.

Яків повістує Олені , що коли був молодим він кохав дівчину на імя Ульяна , дуже сильно хотів на ній одружитися. Кохання Якова та Ульяни було взаємним . Але так сталося, що Ульяною зацікавився місцевий український пан . Батьки Ульяни відали її за пана, а не за Якова. Після весілля Ульяни,  Яків пішов служити в Польську армію. Під час служби в Польській армії він закохується в панянку Зосю, яка була дружиною його командира. І після закінчення служби Яків повертаєтсья додому, дізнаєтсья, що його мама померла. Через деякий час до нього приїжає Зося, а потім війна, УПА, НКВД.

У цьому фільмі є все кохання, розлука, війна, політичні репресії, боротьба українських націоналістів, реалії життя українського селянства на Західній України того періоду.

Фільм доцільно подивитися людям, які цікавляться історією України ХХ століття. Щоб краще зрозуміти фільм потрібно прочитати книгу Володимира Лиса «Століття Якова».

Dodik