Сенсуалізм – філософська сфера чуттєвого досвіду людини. Інакше кажучи так називають напрям у теорії пізнання, завдяки якій відчуття і сприйняття є основною формою достовірного пізнання людини. Сенсуалізм виступає прямою протилежністю раціоналізму. Основний принцип сенсуалізму звучить таким чином: не має нічого в розумі, чого б не було у відчутті.
Засновником цього напрямку вважається англійський філософ Томас Гоббс; представниками цієї течії стали Локк, Берклі, Юм, а пізніше Кондільяк, Ламетрі, Гельвецій, Дідро і Гольбах, у ХІХ столітті – Фейєрбах, а в ХХ – Авенаріус і Мах.
Вперше цей термін було введено Кузеном, якій у своєму творі «Головна історія філософії» протиставляє його індивідуалізму, позначаючи таким чином напрямок, який слід вже називати матеріалізмом.
Сьогодні ж прийнято називати напрямок у вирішенні гносеологічних питань, що є протилежними раціоналізму. Розум все отримує від відчуттів, а відчуття є результатом досвіду, тобто зовнішній світ у такому випадку стає критерієм і джерелом людського пізнання.
Богдан Стрикалюк
Яка твоя реакція?
Радість
2
Щастя
3
Любов
5
Не завдоволений
3
Тупо
7